Instalki.pl » Systemy » Raspberry Pi OS 2023-02-21

Raspberry Pi OS

2023-02-21
Systemy operacyjne
POBIERZ TERAZ
Rozmiar:
757 MB
Aktualizacja:
01.03.2023
Licencja:
GNU GPL
System:
Linux
Kategoria:
Systemy operacyjne
Ocena:
5
Oceń:
Pobrano:
2019 (92 w tym miesiącu)
Opis Raspberry Pi OS 2023-02-21
 
 

Raspberry Pi to system operacyjny bazujący na systemie Debian Linux.

Charakteryzuje się ponadprzeciętną lekkością. Oprogramowanie rozpowszechniane jest w formie obrazu ISO, który można uruchomić na płycie DVD lub zapisać na kluczu USB.

Raspberry Pi zapewnia narzędzia, których potrzebujemy.. Dzięki niemu odkryjemy na nowo radość z grania w stylu retro dzięki Raspberry Pi i RetroPie. Zbudujemy pamięć masową podłączaną do sieci do domu lub biura.

System Raspberry Pi jest używany na całym świecie do nauki programowania i fizycznej obsługi komputera dla osób w każdym wieku.

System nie posiada wygórowanych wymagań sprzętowych. Zadowoli się bowiem 512 MB pamięci RAM oraz 32-bit procesorem Intel lub AMD.

Z racji swojej prostoty, system najlepiej może posłużyć jako platforma edukacyjna lub narzędzie do oglądania filmów czy słuchania muzyki.

Na liście rozwijanej znajdziemy również specjalna wersję systemu ( Debian z Raspberry Pi Desktop) przeznaczoną dla komputerów PC i Mac. Zapewnia pulpit Raspberry Pi OS, a także większość zalecanego oprogramowania dostarczanego z Raspberry Pi OS dla dowolnego komputera PC lub Apple Mac.

Warto też wspomnieć o specjalnym instalatorze Raspberry Pi Imager, który pozwoli w prosty sposób zainstalować system operacyjny na karcie microSD gotowej do użycia z Raspberry Pi.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook