Instalki.pl » Systemy » Peppermint OS 11-06-2022

Peppermint OS

11-06-2022
Systemy operacyjne
POBIERZ TERAZ
Rozmiar:
1.44 GB
Aktualizacja:
07.11.2022
Licencja:
GNU GPL
System:
Linux
Kategoria:
Systemy operacyjne
Ocena:
5
Oceń:
Pobrano:
8304 (103 w tym miesiącu)
Opis Peppermint OS 11-06-2022
 
 
Peppermint OS to system, który sprawdzi się doskonale zwłaszcza na starszych komputerach. Bazuje na Kernelu w wersji 4.18.0-18 oraz Ubuntu 18.04 LTS. Jedną z największych zalet oprogramowania są ogromne możliwości jego personalizacji - począwszy od wyglądu pulpitu, na zaawansowanych ustawieniach kończąc.

Peppermint OS wykorzystuje miks środowisk graficznych LXDE i XFCE, które wygląda niezwykle nowocześnie. Unikalną cechą OSu są także wybrane aplikacje działające w chmurze. Ciekawą nowością jest narzędzie ICE, które umożliwia przekształcanie stron internetowych w aplikacje. Dzięki temu użytkownik systemu może uruchamiać swoje ulubione strony w oddzielnym oknie przeglądarek Mozilla Firefox, Google Chrome, Chromium lub Vivaldi poprzez klikanie ikony z listy aplikacji.

rozwiń opis
Opinie użytkowników (1)
Gość
25 Sierpień 2021 23:46
Korzystam z kompa jako prywatnego/biurowego. Windows ciągle się update'ował i mulił. Linux Peppermint zainstalowałem najpierw na starych kompach (bo bałem się o bezpieczeństwo itp). Zauważyłem, że tam wszystko co potrzebuję jest i działa szybko!

Teraz używam Linuxa na swoim głównym kompie. Do jednego specjalistycznego programu na Windows używam VirtualBox, mogę tam zrobić migawkę, na wypadek jakby się windows posypał... i wrócić do niej.

Office 2007 instaluje się przez PlayOnLinux i działa.

Zapierałem się długo przed linuxem, ale mam już dość dziadostwa.
W linuxie mam TimeShift do przywracania systemu. Blokadę reklam. Bezpieczeństwo.

Można uruchomić testowa Live'a z USB/CD i się pobawić na początek. Warto poznać tak linuxy.
POKAŻ ()

Facebook