Instalki.pl » Systemy » FreeDOS 1.3

FreeDOS

1.3
Systemy operacyjne
POBIERZ TERAZ
Rozmiar:
375 MB
Aktualizacja:
23.02.2022
Licencja:
GNU GPL
System:
nie dotyczy
Kategoria:
Systemy operacyjne
Ocena:
5
Oceń:
Pobrano:
3039 (111 w tym miesiącu)
Opis FreeDOS 1.3
 
 

FreeDOS to odmiana systemu operacyjnego DOS na komputery PC, która dostępna jest w postaci wolnego oprogramowania. System obsługuje dyski w trybie Ultra-DMA, duże dyski LBA czy system plików FAT32.

Jeśli korzystaliście z oryginalnego MD-DOSa, to bez trudu odnajdziecie się w systemie FreeDOS. Jego użytkowanie niemalże takie same, ale został on wzbogacony o zgodność z nowoczesnymi PC, a także takimi osiągnięciami techniki jak chociażby łatwa obsługa sieci, USB (w tym pendrivów i dysków USB) czy płyt.

Co istotne system działa nawet na tak starych komputerach jak oryginalny IBM XT, platformy Intel 386 czy Intel Pentium MMX. Jednak równie dobrze włączy się go np. na Intel Core i7. Można go też zainstalować na maszynie wirtualnej.

System jest dostępny w kilku wersjach - LiveCD, FullUSB, LiteUSB czy Floppy Edition. Najmniejsza ma zaledwie nieco ponad 20 MB i można ją przenieść na kilka dyskietek FDD 3,5". Najbardziej wyposażone edycje mają też sporo preinstalowanego dodatkowego oprogramowania. FullUSB ma już 356 MB, a paczka dodatkowego softwareu w postaci FreeDOS BonusCD, to aż 621 MB.

.
rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook