Instalki.pl » Systemy » EuroLinux Desktop 9

EuroLinux Desktop

9
Systemy operacyjne
Rozmiar:
7 GB
Aktualizacja:
20.09.2022
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Linux
Kategoria:
Systemy operacyjne
Ocena:
5
Oceń:
Pobrano:
705 (53 w tym miesiącu)
Opis EuroLinux Desktop 9
 
 

EuroLinux Desktop to system operacyjny, który łączy w sobie wygląd i funkcjonalność systemów Windows i macOS z innowacyjnymi rozwiązaniami dystrybucji Linux.

EuroLinux Desktop to rozwiązanie przeznaczone dla osób i organizacji, które na co dzień korzystają z Windows lub macOS i poszukują stabilnego systemu objętego wieloletnim wsparciem technicznym, wyglądem przypominającego rozwiązania firm Microsoft i Apple.

EuroLinux Desktop powstał na bazie kodu źródłowego Red Hat Enterprise Linux, systemu powszechnie używanego w najbardziej wymagających środowiskach (banki, giełdy, przemysł). Zawiera jednak dodatkowe funkcjonalności, rozszerzenia i udogodnienia.

System zapewnia łatwy dostęp do ponad 2 tys. bezpłatnych aplikacji. Są one do pobrania z poziomu aplikacji Oprogramowanie, która działa tak jak Microsoft Store. Obsługuje aplikacje w formacie AppImage, których używanie przypomina znane z Windows programy z rozszerzeniem .exe lub .msi. Jednak w przypadku EuroLinux Desktop aplikacja AppImage uruchamiana jest zawsze z poziomu użytkownika nieuprzywilejowanego, a nie z poziomu administratora, co znacząco poprawia bezpieczeństwo systemu.

EuroLinux Desktop obsługuje wiele formatów plików multimedialnych (mp3, mpg, wma, ts, opus, ogg, mp4, flac, aiff, acc, ac3, avi), a także otwarte kodeki używane w popularnych plikach wideo mkv (Matroska). Każdy z tych formatów można uruchomić w domyślnym odtwarzaczu systemowym Totem/Videos.

System rozpowsechniany jest w wersji bezpłatnej oraz komercyjnej. W wersji darmowej, nie uzyskamy wsparcia technicznego od producenta.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook