Instalki.pl » Systemy » AtlasOS 0.5.2

AtlasOS

0.5.2
Systemy operacyjne
Rozmiar:
1.6 GB
Aktualizacja:
29.12.2022
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
nie dotyczy
Kategoria:
Systemy operacyjne
Ocena:
3.5
Oceń:
Pobrano:
1979 (147 w tym miesiącu)
Opis AtlasOS 0.5.2
 
 

AtlasOS to opensource'owa modyfikacja systemu Windows 10, która została specjalnie przygotowana i dostosowana dla graczy.

Według deweloperów użytkownicy Atlasa mogą cieszyć się wyższą liczbą klatek na sekundę oraz niższymi opóźnieniami wejściowymi. Wymagania dotyczące AtlasOS są znacznie niższe od wymagań Windows 10 i oprogramowanie to może działać nawet na bardzo starych komputerach.

W systemie AtlasOS usunięto lub wyłączono zbędne funkcje i procesy działające w tle systemu operacyjnego. Dzięki temu zmniejszono obciążenie procesora oraz innych podzespołów bazowych w komputerze. Ponadto, rozmiar instalacji jest znacznie mniejszy od standardowego Windows a także całkowicie usunięto telemetrię.

Co ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa, AtlasOS nie dysponuje środkami zaradczymi przeciwko lukom w zabezpieczeniach sprzętu w nowoczesnych procesorach Intel i AMD, takich jak Spectre i Meltdown. Według producenta zmniejszały wydajność oprogramowania. Oprócz tego zdezaktywowano także zabezpieczenia takie jak Trusted Platform Module (TPM), BitLocker, Windows Defender, przywracanie systemu i rozpoznawanie głosu

System AtlasOS to ciekawe rozwiązanie dla graczy, którzy posiadają przestarzały sprzęt do grania.rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook