Instalki.pl » Sterowniki » Windows 10

Windows 10

Systemy operacyjne
POBIERZ TERAZ
Rozmiar:
6 GB
Aktualizacja:
19.05.2021
Licencja:
Commercial
System:
nie dotyczy
Kategoria:
Systemy operacyjne
Ocena:
4.1
Oceń:
Pobrano:
259935 (2075 w tym miesiącu)
Opis Windows 10
 
 

Windows 10 to kolejnej generacji system operacyjny. Powróciło Menu Start znane z Windows 7, które umożliwia łatwiejsze korzystanie i szybszy dostęp do najpopularniejszych funkcji systemu. Nowe Menu Start posiada dużo większe możliwości w zakresie personalizacji. Obok standardowych funkcji można na nim znaleźć aplikacje interfejsu Modern UI oraz interaktywne kafelki.

Windows 10 dostarcza możliwość uruchamiania aplikacji kafelkowych w takim samym formacie, co programy desktopowe. Można zatem zmieniać ich rozmiar, umieszczać w dowolnym obszarze ekranu oraz wykorzystywać pasek tytułowy, na którym znajdą się polecenia maksymalizowania, minimalizowania i zamknięcia okna jednym kliknięciem.

Ulepszono mechanizm rozmieszczenia okien aplikacji dzięki czemu praca z wieloma aplikacjami jednocześnie jest łatwiejsza i bardziej intuicyjna. Można umieścić do czterech aplikacji na jednym ekranie z nowym geometrycznym układem okien. System automatycznie optymalizuje rozmieszczenie okien oraz sugeruje jak wykorzystać wolną przestrzeń ekranu.

Na pasku zadań pojawił się nowy przycisk Podgląd Zadań. Umożliwia on podgląd wszystkich otwartych aplikacji i plików. Wszystko po to aby przełączanie się między oknami i utworzonymi pulpitami było wygodniejsze.

Zamiast wielu aplikacji i plików nakładających się na jednym pulpicie, można z łatwością przełączyć się pomiędzy odrębnymi pulpitami stworzonymi dla różnych celów i projektów - niezależnie czy do pracy, osobistego użytku czy innych zastosowań.

Windows 10 dostępny jest do pobrania w postaci obrazu ISO dla maszyn 32 i 64-bitowych. 

Microsoft udostępnił ponadto Windows Installation Media Creation Tool, czyli narzędzie, dzięki któremu użytkownik może w szybki i bezpieczny sposób utworzyć nośnik instalacyjny systemu Windows 10.

Po uruchomieniu programu wystarczy wybrać język systemu (na liście znajdziemy m. in. polski), edycję oraz architekturę (32 lub 64-bit).

Kolejnym krokiem jest określenie, czy system ma być zapisany w postaci obrazu ISO czy zapisany na bootowalnym nośniku zewnętrznym o rozmiarze co najmniej 3 GB.

Narzędzie działa na komputerach z Windows 8.1, Windows 8 lub Windows 7. Do utworzenia nośnika instalacyjnego niezbędny jest klucz produktu Windows.


Wymagania systemowe

  • Procesor: 1 GHz (GHz) lub szybszy
  • RAM: 1 gigabajt (GB) (32-bit) lub 2 GB (64-bit)
  • Wolne miejsce na dysku twardym: 16 GB
  • Karta graficzna zgodna z Microsoft DirectX 9 ze sterownikiem WDDM
  • konto Microsoft dostęp do Internetu
rozwiń opis
Opinie użytkowników (3)
Gość
01 Marzec 2023 09:32
Nie działa, próbowałem wiele razy nawet z poradnikami. Kiedyś normalnie działało
Gość
12 Grudzień 2020 21:17
Scam
Gość
13 Kwiecień 2019 12:51
spoko
POKAŻ ()

Facebook