Wtorek, 04 Luty 2020 12:30, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
edycja pdf programy
Przegląd najlepszych programów do edycji PDF.

Szukasz programu, dzięki któremu bezproblemowo zedytujesz dokument w formacie PDF? Przejrzeliśmy najpopularniejsze narzędzia tego typu i wybraliśmy te, które według nas zasługują na największą uwagę. Przyglądamy się ich funkcjom, użyteczności, przejrzystości interfejsu i kompatybilności z systemami operacyjnymi. Oto pięć najlepszych programów do edycji PDF.

Wondershare PDFelement


Główną zaletą PDFelement od firmy Wondershare jest prostota obsługi. Program oferuje sporo funkcji i możliwości, jednak prezentuje je w przystępnej dla użytkownika formie. Dzięki temu praca z tym narzędziem i konwersja PDF jest niezwykle prosta, by nie napisać - banalna. 

PDFelement umożliwia szybką konwersję dokumentów PDF na inne formaty. Mowa między innymi o plikach dokumentów Word, Excel, EPUB czy RTF. Użytkownicy otrzymują oczywiście możliwość tworzenia własnych plików PDF od zera. Tak stworzone dokumenty są kompatybilne między innymi z popularnym programem Adobe Reader.

2020-02-03 112123

W PDFelement zaimplementowano również wygodny i przejrzysty edytor, za pomocą którego w szybki sposób przeprowadzimy modyfikację posiadanych dokumentów PDF. Narzędzie bezproblemowo rozpoznaje i radzi sobie z tekstem, obrazami, odnośnikami do stron, nagłówkami czy stopkami.

Podczas edycji użytkownik może w łatwy sposób zachować oryginalne formatowanie dokumentu czy skorzystać z tej samej czcionki, która występuje w pliku w innych miejscach. Edycję ułatwia intuicyjny interfejs użytkownika, wzorowany na programach z pakietu Microsoft Office. Dzięki temu otrzymujemy łatwy i szybki dostęp do najważniejszych funkcji, a obsługa narzędzia już od pierwszego uruchomienia jest oczywista.

2020-02-03 112137

Inną przydatną funkcja PDFelement jest zaawansowane rozpoznawanie tekstu (OCR) z zeskanowanych dokumentów i obrazów. Program automatycznie proponuje przeprowadzenie tego procesu, gdy rozpozna treść na ekranie. Obsługuje przy tym wiele języków, dzięki czemu praca z dokumentami jest jeszcze łatwiejsza.

PDFElement przydaje się również podczas masowej pracy z plikami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaplanować masową konwersję posiadanych dokumentów, ich optymalizację, nanoszenie znaku wodnego, szyfrowanie czy nawet rozpoznawanie tekstu. Dostępność masowego przetwarzania plików znacząco oszczędza nasz czas.

2020-02-03 112159

Program umożliwia oczywiście zaszyfrowanie dokumentów PDF, by dostęp do nich był możliwy np. wyłącznie po podaniu hasła. Możliwe jest nadanie mniejszych uprawnień (np. tylko do komentowania) dla innych użytkowników czy stworzenie podpisu cyfrowego. Nie zabrakło też funkcji definiowania wygodnych formularzy z możliwością wprowadzania danych.

Wondershare PDFelement dostępny jest dla użytkowników systemu Windows oraz MacOS. Obecnie można zakupić program w wersji Pro z 60% zniżką pod tym adresem.

Adobe Acrobat Pro DC


Prawdopodobnie jeden z najpopularniejszych programów do tworzenia i edycji plików PDF. Oferuje ogrom funkcji i możliwości, jednak jednocześnie jest jednym z droższych narzędzi tego typu – nie każdy może sobie więc na nie pozwolić.

Adobe Acrobat to przede wszystkim potężny edytor PDF i na tym właśnie funkcje programu się skupiają. Użytkownicy mogą edytować tekst, obrazy, różnego rodzaju obiekty, a nawet całe strony (skład tekstu). Oferuje też łatwy dostęp do tworzonych przez siebie plików z dowolnego miejsca. Jest to możliwe dzięki zaawansowanej integracji z chmurą. Dużą zaletą programu jest również kompatybilność tworzonych dokumentów z innymi programami.

Adobe Acrobat DC

Adobe Acrobat może się jednak wydać nieco skomplikowany dla mniej wtajemniczonych użytkowników. Nauka interfejsu może zająć trochę czasu, choć dostęp do najważniejszych funkcji jest dobrze widoczny. Największą bolączką może być jednak wspomniana cena, która dla większości użytkowników domowych i mniejszych firm będzie nieatrakcyjna.

Nitro Pro


Nitro Pro wyróżnia się na tle innych edytorów PDF wygodnym działaniem w chmurze. Dzięki temu możliwa jest wspólna praca nad dokumentem przez kilka osób jednocześnie. Co więcej, podstawowe funkcje związane z edycją PDF można wykonywać bezpośrednio w przeglądarce, bez konieczności uruchamiania aplikacji desktopowej.

Nitro Pro świetnie radzi sobie nie tylko z edycją dokumentów, ale również tworzeniem formularzy, konwersją plików PDF na inne popularne formaty – obsługuje ich ponad 300. Do tego otrzymujemy rozwiązania związane z zabezpieczaniem PDF-ów hasłem, nadawaniem uprawnień, redakcją czy tworzeniem cyfrowych podpisów. Interfejs jest natomiast inspirowany pakietem Microsoft Office, co gwarantuje w miarę prostą obsługę.

2020-02-03 112713

PDF Architect


Ciekawą propozycją dla firm i użytkowników domowych jest także PDF Architect. Umożliwia on wykupienie jednego z przygotowanych pakietów. Jego funkcje możemy zatem dostosować w zależności od tego, jakie są nasze potrzeby.

Interfejs użytkownika opiera się tu oczywiście na dobrze znanym schemacie Microsoft Office. Użytkownicy mogą jednak tworzyć własne, spersonalizowane paski z najczęściej używanymi funkcjami.

2020-02-03 112803

PDF Architect umożliwia łatwą edycję plików PDF oraz ich konwersję na jeden z ponad 300 obsługiwanych formatów. Możliwa jest też praca na zeskanowanych dokumentach i nanoszenie notatek dla współpracowników. Ponadto twórcy zadbali o masową konwersję, porównywanie wersji dokumentów, obsługę cyfrowych podpisów, zabezpieczanie hasłem i nadawanie uprawnień.

Microsoft Word


Nowsze wersje jednego z najpopularniejszych edytorów tekstowych na świecie również oferują możliwość prostej edycji dokumentów PDF. Co prawda Microsoft Word jest w tym zakresie mocno ograniczony, jednak do szybkiej edycji PDF-a w zupełności się sprawdzi. Dużą zaletą jest fakt, że prawdopodobnie jest już zainstalowany na naszym komputerze, a większość osób potrafi się w nim szybko odnaleźć.

Warto jednak pamiętać, że Microsoft Word nie oferuje zaawansowanych funkcji związanych z edycją plików PDF. Niekiedy może też gorzej poradzić sobie z formatowaniem takich dokumentów i zachowaniem ich spójności. Zaletą jest jednak fakt, że nie musimy się uczyć obsługi nowego narzędzia, by szybko dokonać prostej edycji posiadanego dokumentu PDF.