Czwartek, 24 Sierpień 2017 14:48, Wpisany przez Wojtek Onyśków
teamviewer
Alternatywne programy do zdalnej kontroli pulpitu.

TeamViewer to jedno z najpopularniejszych narzędzi do zdalnej kontroli pulpitu. Z różnych względów aplikacja nie wszystkim jednak odpowiada. Może to być wysoka cena abonamentów biznesowych czy chociażby obawy o kwestie związane z bezpieczeństwem.

Poniżej prezentujemy kilka alternatyw, które równie dobrze nadają się do zdalnego kontrolowania komputera. Niektóre programy są darmowe i oferują podstawowe funkcje, inne są płatne i nieco bardziej zaawansowane.

Splashtop

Jedna z najlepszych alternatyw dla TeamViewera to Splashtop. Oprogramowanie jest darmowe do użytku domowego na maksymalnie 5 komputerach. Dla klientów biznesowych koszt wynosi 60 dolarów rocznie na jednego użytkownika.

Dużą zaletą Splashtop jest możliwość zarządzania komputerem z systemem Windows lub Mac z urządzenia mobilnego opartego na Androidzie lub iOS. Użytkownicy chwalą też niewielkie opóźnienie dźwięku i wideo, dzięki czemu narzędzie może posłużyć nie tylko do pracy, ale także do podglądu multimediów na komputerze zdalnym.

Nie zabrakło oczywiście możliwości przesyłania plików pomiędzy komputerami.

splashtopSplashtop

Pulpit zdalny Chrome

Pulpit zdalny oferuje także przeglądarka Google Chrome, po zainstalowaniu rozszerzenia Chrome Remote Desktop. Funkcje narzędzia sprowadzają się do podstawowych zastosowań.

Dużą zaletą jest dostępność na wszystkich platformach, na których można zainstalować Google Chrome. Ponadto Google udostępnia dedykowane aplikacje mobilne, dzięki którym komputerem można sterować zdalnie za pomocą smartfona lub tabletu.

Narzędzie jest w pełni darmowe.

pulpit zdalny chromeChrome Remote Desktop

Radmin

Kolejną alternatywą jest Radmin. Pod względem możliwości narzędzie jest podobne do TeamViewera. Oferuje nie tylko możliwość połączenia się z pulpitem zdalnym, ale również przesyłanie plików pomiędzy komputerami czy chociażby zdalny dostęp z wierszem poleceń.

Aplikacja została zaprojektowana w taki sposób, aby umożliwiała komfortową pracę nawet na połączeniu 3G. Twórcy zwracają też szczególną uwagę na zabezpieczenia. Wszystkie połączenia są szyfrowane z wykorzystaniem AES 256-bit.

Radmin można przetestować za darmo przez 31 dni. Później należy jednorazowo wykupić dożywotnią licencję. Jeden komputer zdalny to koszt 46 euro.

radminRadmin

LogMeIn Pro

Do zdalnej kontroli pulpitu świetnie sprawdza się również LogMeIn Pro. Oprogramowanie obsługuje między innymi udostępnianie plików, streamowanie audio i wideo, dostęp do lokalnych drukarek i możliwość współdzielenia dokumentów z innymi osobami.

Aplikacja przeznaczona jest dla zaawansowanych użytkowników, którzy potrzebują mieć ciągły dostęp do swoich plików i komputerów. W pakiecie otrzymujemy również 1 TB przestrzeni do wykorzystania w chmurze.

Możliwości narzędzia można sprawdzić, pobierając wersję testową. Kosz rocznej licencji zaczyna się od 250 dolarów.

logmein proLogMeIn Pro

UltraVNC

Ostatnią, tym razem w pełni darmową propozycją, jest UltraVNC. Aplikacja przeznaczona jest dla systemu Windows i oferuje możliwość zdalnej kontroli innego komputera.

Twórcy zadbali też o moduł wymiany plików, automatyczne wznawianie zerwanego połączenia, a nawet czat tekstowy do szybkiej komunikacji pomiędzy klientem, a serwerem.

Niepodważalną zaletą oprogramowania jest fakt, że możemy z niego korzystać całkowicie za darmo.

ultravncUltraVNC