Środa, 24 Luty 2021 12:24, Wpisany przez Wojtek Onyśków
2021-02-24 122838
Przyspieszamy system i pozbywamy się niepotrzebnych plików.

System Android, podobnie jak każdy inny, może po pewnym czasie zwolnić. Jest to związane między innymi z piętrzącymi się plikami, które niekoniecznie są nam potrzebne.

Ich manualne usuwanie byłoby jednak niezwykle uciążliwe. Z tego też względu warto pokusić się o instalację aplikacji, która zrobi to za nas. Oprócz usunięcia śmieci zoptymalizuje także system i wskaże, co można zrobić, by Android działał szybciej.

Poniżej przedstawiamy najlepsze według nas aplikacje tego typu.

AVG Cleaner


Bardzo proste narzędzie od znanego producenta oprogramowania antywirusowego, które przeznaczone jest do przyspieszania urządzeń z Androidem i wydłużania czasu ich pracy na baterii. Dzięki AVG Cleaner zwiększymy wydajność smartfonu co przełoży się bezpośrednio na szybkość działania systemu oraz zainstalowanych w nim aplikacji, odzyskamy wolną przestrzeń w pamięci, a także ograniczymy konieczność ciągłego podłączania urządzenia do ładowarki.

5 przydatnych aplikacji do optymalizacji Androida
AVG Cleaner oferuje funkcje odinstalowywania aplikacji, z których nie korzystamy, wyszukiwania i usuwania zbędnych plików i multimediów, oczyszczania pamięci podręcznej oraz oszczędzania baterii. Z pomocą opisywanego narzędzia zidentyfikujemy składniki spowalniające nasze urządzenie mobilne, zahibernujemy aplikacje działające w tle i uzyskamy kompleksowy dostęp do informacji o posiadanym smartfonie i zainstalowanym środowisku operacyjnym.


AMC Security


Kolejne, godne polecenia narzędzie kierowane do użytkowników borykających się z problemem niskiej wydajności smartfona czy tabletu z Androidem. AMC Security pomaga w optymalizacji środowiska operacyjnego, skutecznym wyszukiwaniu i oczyszczaniu pamięci urządzenia ze zbędnych plików oraz wydłużeniu czasu jego pracy na baterii.

Narzędzie wyposażone zostało w 2 tryby wyszukiwania – szybkie i dokładne. Poza czasem skanowania różnią się ilością odnajdywanych i możliwych do naprawy nieprawidłowości. Dzięki nim użytkownik odzyska wiele cennych gigabajtów przestrzeni w pamięci poprzez m.in. usunięcie niepotrzebnych danych (plików dzienników, plików tymczasowych czy pustych folderów), dużych i pobranych plików, a także plików miniatur.

5 przydatnych aplikacji do optymalizacji Androida

KeepClean


Najbardziej rozbudowane narzędzie w tym zestawieniu, które umożliwia kompleksową optymalizację Androida oraz jego zabezpieczenie przed wszelakiego rodzaju szkodliwymi komponentami.

KeepClean daje użytkownikowi możliwość dokonywania szczegółowej analizy pamięci podręcznej i usuwania wszelakich zbędnych danych, przyspieszania urządzenia poprzez zwolnienie zasobów pamięci RAM czy wykrywania oraz wyłączania aplikacji zużywających niepotrzebnie baterię. Ponadto w ręce użytkownika trafia również ochrona antywirusowa, opcja identyfikowania niebezpiecznych punktów dostępowych do Internetu czy zapobiegania przegrzaniu procesora.

5 przydatnych aplikacji do optymalizacji Androida


Super Clean - Master of Cleaner, Phone Booster


Jedną z najbardziej popularnych aplikacji do optymalizacji Androida jest Super Clean - Master of Cleaner, Phone Booster od Magical Dev. Narzędzie usuwa niepotrzebne pliki i śmieci. Może także zwolnić pamięć RAM i wyczyścić szereg aplikacji: Facebooka, Messengera, WhatsAppa czy Instagrama.

Wśród dodatkowych funkcji warto wymienić możliwość zablokowania kodem PIN dostępu do wybranych aplikacji, oszczędzanie baterii czy chociażby blokowanie niechcianych powiadomień. Jest też ochrona antywirusowa.

2021-02-24 121158Clean Master

CCleaner


Jedno z najbardziej znanych narzędzi do optymalizacji komputera jest także dostępne na Androidzie. Głównym zadaniem aplikacji jest czyszczenie śmieci, które zalegają w naszym smartfonie. Dzięki temu uzyskamy więcej miejsca na własne pliki.

Z poziomu CCleanera możemy w łatwy sposób usunąć inne aplikacje, a także monitorować podstawowe parametry naszego urządzenia - użycie procesora, pamięć RAM, pamięć wewnętrzną oraz stan i temperaturę baterii.

Jest też przydatna analiza plików, dzięki temu dowiemy się, które materiały (np. zdjęcia) zajmują najwięcej miejsca w pamięci.

ccleanerCCleaner

DU Speed Booster


Podobne zastosowania posiada też DU Speed Booster. Aplikacja potrafi czyścić RAM i optymalizować system, zamykając niepotrzebne procesy działające w tle.

Jest oczywiście moduł odpowiedzialny za czyszczenie niepotrzebnych plików, dzięki czemu można zwolnić dodatkowe miejsce na urządzeniu. Twórcy zaimplementowali też ochronę antywirusową, która skanuje wszystkie instalowane aplikacje w poszukiwaniu szkodników.

Skorzystać można też z funkcji AppLock, za pomocą której zablokujemy dostęp do wybranych aplikacji. Ich uruchomienie będzie wymagało wprowadzenia hasła.

du boosterDU Speed Booster

Kaspersky Battery Life: Saver & Booster


Bezpłatna aplikacja od Kaspersky wydłużająca żywotność baterii smartfonów z Androidem. Narzędzie automatycznie analizuje i monitoruje każdą aplikację uruchomioną na smartfonie lub tablecie, pozwala też zamykać procesy niepotrzebnie działające w tle.

W przypadku aplikacji nadmiernie zużywających energię, użytkownik otrzyma specjalny alert.

2021-02-24 121950Kaspersky Battery Life


Przedstawione powyżej aplikacje to tylko niewielka część grona narzędzi dedykowanych do optymalizacji i oczyszczania urządzeń z Androidem. Jeśli znacie inne, ciekawe i godne polecenia narzędzia tego typu zapraszamy do dyskusji w komentarzach.