Piątek, 12 Sierpień 2016 18:31, Wpisany przez Wojtek Onyśków
gifTworzymy animowane obrazki.

GIF-y, czyli animowane obrazki, stały się w ostatnich latach niezwykle popularne wśród internautów. Często służą do wyrażania emocji, które trudno byłoby opisać słowami. Mają też charakter czysto rozrywkowy.

Jak się okazuje, tworzenie GIF-ów wcale nie jest trudne. Wręcz przeciwnie, jest niezwykle proste, pod warunkiem, że skorzystamy z jednego z wybranych narzędzi do ich tworzenia. Poniżej przedstawiamy 10 przydatnych propozycji, za pomocą których stworzymy własne GIF-y. Na liście znajdują się zarówno narzędzia dostępne online, jak i takie, które należy pobrać i zainstalować w systemie. Są też aplikacje na urządzenia mobilne.

Photoscape

photoscape ico

Photoscape to aplikacja do edycji i zarządzania obrazami, ale zawiera w sobie także narzędzie do tworzenia GIF-ów. Nadaje się idealnie, jeżeli chcemy utworzyć animację z dostępnych na dysku obrazów. Wystarczy je dodać, by GIF został automatycznie stworzony. Użytkownik może również dostosować efekty, czas wyświetlania, sposób przejścia pomiędzy zdjęciami czy dodać własne napisy.


photoscape

Instagiffer

instagiffer ico

Kolejnym programem desktopowym do tworzenia GIF-ów jest Instagiffer. To swego rodzaju kombajn, który oferuje wiele możliwości. Użytkownik może stworzyć własny GIF z materiału wideo, dostępnych na dysku zdjęć czy filmów umieszczonych w sieci (wystarczy wkleić link). Aplikacja oferuje sporą ilość efektów oraz funkcji dodatkowych, dzięki którym stworzone GIF-y będą się prezentować okazale. Na uwagę zasługuje także możliwość edycji już stworzonych GIF-ów. Możemy do nich np. dodać napisy czy zmienić ich rozmiar.


instagiffer

GifCam

gifcam ico

GifCam to proste narzędzie, za pomocą którego nagramy wybrany fragment ekranu, a następnie stworzymy z tego plik GIF. Aplikacja umożliwia zmianę rozmiaru rejestrowanego okna, nawet w trakcie nagrywania, a także określenia ilości klatek. Użytkownik ma do dyspozycji podstawowe narzędzia związane z edycją - w tym nanoszenie na kadr własnego tekstu czy zmianę opóźnienia. Istnieje możliwość usunięcia wybranych klatek. Materiał można zapisać w kolorze lub w skali szarości. Aplikacja posiada przejrzysty interfejs i jest prosta w obsłudze.


gifcam

«« Początek « Poprzednia 1 2 3 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 3)