Środa, 16 Grudzień 2015 15:56, Wpisany przez Wojtek Onyśków
przegladarki
Dziesięć najlepszych przeglądarek internetowych dla systemu Windows.

Dziś już praktycznie nikt nie wyobraża sobie życia bez internetu. To właśnie tutaj codziennie sprawdzamy wiadomości, oglądamy filmy, rozmawiamy ze znajomymi czy chwalimy się nowym zakupem na Facebooku. Wszystkie te czynności wykonujemy za pomocą przeglądarki internetowej. Która jest jednak najlepsza? Przedstawiamy 10 wartych uwagi propozycji. Kolejność zestawienia jest losowa.


Superbird

Licencja: Bezpłatna (freeware) / Rozmiar: 39.2 MB / System: Windows XP/Vista/7/8/10

superbird icon

Superbird to ciekawa alternatywa dla Google Chrome. Przeglądarka charakteryzuje się niemal identycznym interfejsem, jak produkt Google, jednak poświęca znacznie więcej uwagi ustawieniom prywatności. Autorzy zapewniają, że żadne dane na temat użytkownika nie są wysyłane do Google i firm trzecich, a przeglądarka domyślnie korzysta z wyszukiwarki DuckDuckGo.

Superbird charakteryzuje się dużą szybkością działania i niskim zużyciem zasobów komputera. Dzięki interfejsowi podobnemu do Google Chrome żaden użytkownik nie powinien mieć problemu z obsługą. Dostępne są również wtyczki, które rozszerzają funkcje przeglądarki.

Superbird Browser jest interesującą propozycją dla wszystkich tych, którzy cenią sobie Google Chrome, ale jednocześnie nie chcą udostępniać zbyt wielu informacji internetowemu gigantowi.


superbirdPrzeglądarka Superbird


Safari

Licencja: Bezpłatna (freeware) / Rozmiar: 36.7 MB / System: Windows XP/Vista/7/8/10

safari ico

Kolejną propozycją jest produkt Apple, domyślnie dostępny w systemie OS X, choć pobrać można również wersję na Windows. Interfejs Safari różni się nieco od tego, co znamy z innych przeglądarek. W tym przypadku uwaga użytkownika jest skupiana na samej stronie internetowej, a nie na menu przeglądarki.

Safari charakteryzuje się wysoką wydajnością i jednocześnie niewielkim zużyciem energii, co może mieć znaczenie, gdy internet przeglądamy na notebooku.

Przeglądarka posiada również rozwiązania związane z prywatnością i bezpieczeństwem. Safari umożliwia blokowanie ciasteczek zewnętrznych firm, czy chociażby uruchamianie stron internetowych w specjalnym, wydzielonym środowisku (piaskownicy). Przeglądarka posiada również mechanizm blokujący dostęp do podejrzanych stron internetowych.


safariPrzeglądarka Safari


Opera

Licencja: Bezpłatna (freeware) / Rozmiar: 33.8 MB / System: Windows XP/Vista/7/8/10

Opera icon

Kolejną docenianą przez internautów przeglądarką jest Opera. To produkt z wieloletnią historią. Program charakteryzuje się szybkim działaniem i przyjemnym dla oka interfejsem.

Interesującym dodatkiem jest funkcja odkrywania, która umożliwia szybkie przejrzenie najnowszych wiadomości podzielonych na kategorie. Opera posiada przejrzyste i intuicyjne menu i oferuje zaawansowane możliwości zarządzania kartami i zakładkami.

Ciekawie prezentuje się również funkcja Off-Road, która umożliwia ograniczenie zużycia łącza internetowego poprzez kompresję danych. Jest to szczególnie przydatne podczas korzystania z internetu mobilnego.


operaPrzeglądarka Opera


Mozilla Firefox

Licencja: MPL (Mozilla Public License) / Rozmiar: 41.8 MB / System: Windows XP/Vista/7/8/10

firefox ico

Mozilli Firefox nie trzeba nikomu przedstawiać. To kolejna niezwykle popularna przeglądarka, ciesząca się dużym zainteresowaniem na terenie naszego kraju. Jej siła tkwi przede wszystkim w dużych możliwościach personalizacji, dzięki czemu każdy może dostosować jej wygląd do własnych upodobań. Przenosić czy dodawać można wiele elementów interfejsu.

Dodany niedawno moduł Private Browsing wraz z Tracking Protection sprawia, że przeglądanie stron internetowych w trybie incognito jest całkowicie bezpieczne. Mamy gwarancję, że nasze dane nie są udostępnianie zewnętrznym podmiotom. Blokowane są także pliki cookies.

Przydatna może się okazać funkcja synchronizacji z innymi urządzeniami, dzięki czemu wszędzie będziemy mieli dostęp do tych samych zakładek czy też zapisanych haseł.

Mozilla Firefox charakteryzuje się również rozbudowaną biblioteką wtyczek i rozszerzeń, które dodają do przeglądarki dodatkowe funkcje i możliwości.


firefoxPrzeglądarka Mozilla Firefox


Torch Browser

Licencja: Bezpłatna (freeware) / Rozmiar: 1.6 MB / System: Windows XP/Vista/7/8/10

torch icon

Torch Browser to przeglądarka dedykowana dla osób, które przywiązują dużą uwagę do multimediów i serwisów społecznościowych. Program posiada wbudowane narzędzie, które umożliwia pobierania plików wideo i audio bez dodatkowych rozszerzeń czy też zewnętrznych aplikacji. Wystarczy przeciągnąć link w odpowiednią część przeglądarki.

Torch Browser umożliwia pobieranie plików torrent. Znajdzie się tu także odtwarzacz, który pozwala uruchamiać materiały wideo bez konieczności ich pełnego pobrania. Jest także odtwarzacz muzyczny i funkcja, dzięki której zmienimy wygląd naszego Facebooka.

Przeglądarka umożliwia również szybkie udostępnianie materiałów na popularnych serwisach społecznościowych, za pomocą prostego przeciągnięcia myszką.


torchPrzeglądarka Torch Browser

«« Początek « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 2)