Niedziela, 05 Czerwiec 2022 18:19, Wpisany przez Maksym Słomski
steam ankieta maj 2
Zmotywuj się do aktywności fizycznej.


Temperatura za oknem nierzadko przekracza 20 stopni, a Polacy coraz chętniej oddają się wszelakim aktywnościom fizycznym. Długie spacery, bieganie, jazda na rowerze, wędrówki górskie to tylko wybrane spośród szerokiego ich wachlarza. Zauważyliśmy, że w maju bardzo często w serwisie Instalki.pl wyszukiwaliście i pobieraliście aplikacje umożliwiające zapisywanie aktywności fizycznych. Z tej okazji postanowiliśmy odświeżyć popularne ich zestawienie.

Wybraliśmy dziesięć najciekawszych naszym zdaniem programów, które nie tylko pomogą Wam zapisywać swoje aktywności, ale także pozwolą poddawać je analizie, planować kolejne treningi, kontrolować utratę masy i wykonywać inne czynności motywujące do ruchu. Wierzymy, że przynajmniej niektóre okażą się dla Was ciekawe.

Caynax


Caynax to niezbyt popularna w Polsce, ale naprawdę pozytywnie oceniana aplikacja pozwalająca śledzić aktywności sportowe, zapisywać historię treningów, porównywać wyniki w dziennych, tygodniowych i miesięcznych interwałach oraz poddawać wszystko szczegółowej analizie. Atutem Caynaxa jest mały rozmiar i minimalne zapotrzebowanie na zasoby, dzięki czemu działa ona wybornie nawet na mniej wydajnych smartfonach. Nie brakuje opcji importu i eksportu treningów do formatu GPX i TCX, obsługi pulsometrów Bluetooth i śledzenia tras z plików GPX, TCX lub KML.


Strava


stravaaktualizacja2

Strava jest aplikacją stanowiącą pierwszy i chyba jedyny wybór pośród kolarzy szosowych - przynajmniej jako platforma do dzielenia się wynikami. Strava działa rewelacyjnie i w niczym nie przeszkadza fakt, że wciąż nie doczekała się polskiej wersji językowej. To idealna apka do śledzenia aktywności takich jak bieganie, pływanie i jazda na rowerze. Uwagę zwraca przemyślana i dobrze zaprojektowana wersja webowa, precyzja działania GPS oraz cała masa opcji dla zaawansowanych sportowców. Wiele opcji odblokowuje się poprzez zakup konta premium.


Map My Fitness


mapmyfitness

Pośród aplikacji Map My... łatwo się pogubić. Proponujemy tą "ogólną". Pozwala śledzić mnóstwo aktywności - od spacerów, przez bieganie, jazdę na rolkąch i aktywności fitness, po bardziej wymyślne sporty. Apka jest niewielka oraz napisano ją w języku polskim. Motywująco działa dołączanie do wyzwań, a ciekawostką jest funkcja udostępniania lokalizacji na żywo innym, na przykład w trakcie biegów ulicznych. Wiele osób ucieszy się na wieść o indywidualnych planach treningowych oraz dźwiękowych wskazówkach podczas aktywności.


MyFitnessPal


myfitnesspal

MyFitnessPal to kompleksowe narzędzie pozwalające monitorować nie tylko postępy związane z aktywnością i odchudzaniem, ale też odżywianiem i nawodnieniem organizmu. Jest kompatybilna z Wear OS i można ją łączyć z ponad 50 aplikacjami i urządzeniami - od opasek fitness po smartwatche. To doskonała apka stanowiąca uzupełnienie do obecnych na tej liście trakcerów.


Geo Tracker - GPS tracker


Geo Tracker - GPS tracker

Oto propozycja zwłaszcza dla miłośników pieszych wędrówek górskich, ale nie tylko. Geo Tracker - GPS tracker współpracuje z Open Street Maps oraz Google, dzięki czemu oferuje dostęp do najlepszych map na świecie. Dzięki niej nagrasz ślady GPS swoich podróży, przeanalizujesz ich statystyki i udostępnisz je znajomym. Apka wyznacza z łatwością powrotną drogę po śladzie, pozwala korzystać z cudzych tras z plików GPX, KMZ i KML i oferuje tryb nawigacji na przykład w trakcie jazdy rowerem. Apka może nagrywać trasy działając w tle - podobnie jak wiele dostępnych tu narzędzi.


RunKeeper


runkeeper

Jedna z najpopularniejszych aplikacji biegowych, bo naprawdę prosta w obsłudze. Można ją powiązać z wszystkimi najpopularniejszymi usługami, takimi jak te oferowane przez firmy Garmin, FitBit, Withings i Zeo. Runkeepera dobrze jest trakctować nie tylko jak apkę do rejestrowania aktywności, ale jako swojego rodzaju serwis społecznościowy. RunKeeper udziela podpowiedzi w trakcie treningów, udostępniając przy tym zaawansowane statystyki. Informuje o rekordach i postępach w realizacji planów, zachęcając do dzielenia się nimi z innymi aktywnymi osobami.


adidas Running by Runtastic


adidas Running by Runtastic

Pamiętasz jeszcze Runtastic? No to teraz jest to adidas Running by Runtastic - z jeszcze ładniejszym interfejsem, z motywującym systemem odznak, wyzwań oraz monitorowaniem zużycia sprzętu treningowego. W adidas Running by Runtastic wyznaczysz sobie cele treningowe i przeanalizujesz treningi. Niestety, darmowa wersja nie daje dostępu do tak podstawowej funkcji jak autopauza. Szkoda.


Nike Run Club


Nike Run Club

Wyzwania, plany treningowe, wskazówki głosowe w trakcie biegania i ich dogłębna analiza. Na dokładkę: podpowiedzi z zakresu odżywienia oraz śledzenie przebiegu butów. Nike Run Club to aplikacja o dość wąskim spektrum zastosowań - dedykowana jest wyłącznie osobom biegającym. Jeżeli jednak kluczowe dla Ciebie są przejrzysty i atrakcyjny wizualnie interfejs, a podstawowe funkcje są wszystkim czego potrzebujesz, nie będziesz zawiedziony.


Sportractive: GPS Bieganie, Chodzenie i Rower


sport

I takie apki lubimy. Żadnej rejestracji, żadnych reklam, a do tego opcja śledzenia około 30 rodzajów aktywności w pomieszczeniach i na świeżym powietrzu. Chwalimy ją za konfigurowalny ekran z wieloma polami danych, plany treningowe (te akurat w opcji premium), opcję sparowania czujnika tętna z Bluetooth oraz komunikaty głosowe kierujące aktywnością. Jest import zbiorczy TCX, jest śledzenie zużycia wyposażenia. Nie zabrakło wymiany danych z innymi trackerami poprzez eksport i import plików TCX.


Pacer


Pacer

Nie biegasz i nie jeździsz na rowerze, ale uwielbiasz spacery? Pacer jest dla Ciebie. To apka z GPS zliczająca przy okazji kroki i stawiająca przed użytkownikami masę motywujących do ruchu wyzwań. Mocnymi stronami są nie tylko opcja szczegółowej analizy treningów i zmian w wyglądzie sylwetki, ale też bardzo zaangażowana i aktywna społeczność.Źródło: mat. własny