Instalki.pl » Programy » Windows » Bezpieczeństwo » zabezpieczające » Runscanner 2.0.0.60

Runscanner

2.0.0.60
zabezpieczające
Rozmiar:
2.1 MB
Aktualizacja:
17.06.2013
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows XP/Vista/7/8
Kategoria:
zabezpieczające
Ocena:
0
Oceń:
Pobrano:
827 (15 w tym miesiącu)
Opis Runscanner 2.0.0.60
 
 

Runscanner to bezpłatne i zarazem potężne oprogramowanie do zarządzania aplikacjami i procesami działającymi w tle systemu operacyjnego. Runscanner skanuje system w poszukiwaniu uruchomionych aplikacji, procesów i usług systemowych. Jednym z najważniejszych elementów programu jest specjalny moduł „Malware Hunting” do wyszukiwania szkodliwych i niebezpiecznych aplikacji typu malware, które działają w tle systemu i uruchamiają się razem z systemem Windows.

Korzystając z tego oprogramowania, zabezpieczymy komputer przed różnymi szkodnikami i aplikacjami szpiegowskimi, a także przed innymi niebezpiecznymi wirusami typu malware. Program Runscanner przeprowadza analizę wszystkich załadowanych procesów i bibliotek. Następnie sprawdza dogłębnie obszar autorun, czyli aplikacje uruchamiające się wraz z komputerem. Po zakończeniu procesu skanowania wyświetla wszystkie procesy i usługi w systemie. Jeżeli wykryje szkodnika poinformuje o tym użytkownika, a zainfekowany plik zostanie oznaczony specjalnym kolorem. Istnieje również możliwość wykonania analizy procesów i aplikacji w formie online. W tym celu wymagane jest połączenie z internetem.

Oprócz tego w programie znajdziemy wbudowane narzędzia do zarządzania sekcją Autorun oraz wszystkimi aktywnymi procesami. Użytkownicy mogą dezaktywować, kasować lub modyfikować aplikacje startowe i procesy, a nawet zarządzać zainstalowanymi programami w systemie operacyjnym. Istnieje również możliwość tworzenia logów i raportów do dziennika oraz sprawdzania poszczególnych plików i aplikacji przy użyciu usługi VirusTotal.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook