Instalki.pl » Programy » Windows » Bezpieczeństwo » zabezpieczające » PhishBlock 0.9.1.8

PhishBlock

0.9.1.8
zabezpieczające
POBIERZ TERAZ
Rozmiar:
8.5 MB
Aktualizacja:
24.11.2014
Producent:
Licencja:
GNU GPL
System:
Windows XP/Vista/7/8
Kategoria:
zabezpieczające
Ocena:
0
Oceń:
Pobrano:
506 (3 w tym miesiącu)
Opis PhishBlock 0.9.1.8
 
 

PhishBlock to bezpłatne rozwiązanie blokujące wszelkie strony internetowe, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla komputera. Wykrywane są różnorakie typy ataków takie jak popularny phishing, pharming czy ataki z wykorzystaniem serwerów C&C (Command and Control).

Współczesne zagrożenia najczęściej rozprzestrzeniają się za pośrednictwem reklam Google, SNS, blogów, BBS. Po inicjacji ataku, szkodliwy komponent łączy się z serwerem C&C lub botnetem i rozpoczyna właściwą część ataku, jaką zwykle jest wykradanie poufnych informacji.

W przeciwieństwie do szeroko dostępnych szczepionek, PhishBlock wykrywa i eliminuje szkodliwe pliki wtedy, gdy tylko próbują się dostać do naszego systemu. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu filtrów sieciowych, które nie dopuszczają, by wirus został zapisany na dysku i wyrządzał dalsze szkody.

PhishBlock blokuje również wszelkiego typu strony ze spreparowaną zawartością czy próby ataków DDoS. Skanowana jest także pamięć cache przeglądarek internetowych. Wszystko to odbywa się przy zużyciu niewielkich ilości zasobów systemowych.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook