Instalki.pl » Programy » Windows » Narzędzia » wirtualizacja » Primo Ramdisk 6.6.0

Primo Ramdisk

6.6.0
wirtualizacja
Rozmiar:
7 MB
Aktualizacja:
16.03.2022
Producent:
Licencja:
Trial (testowa)
System:
Windows XP/Vista/7/8/10
Kategoria:
wirtualizacja
Ocena:
0
Oceń:
Pobrano:
2959 (4 w tym miesiącu)
Opis Primo Ramdisk 6.6.0
 
 

Primo Ramdisk to innowacyjne rozwiązanie przyspieszające działanie systemu operacyjnego. Wyróżnia je jednak zupełnie inne podejście do kwestii optymalizacji.

Podstawową rzeczą jest eliminacja wpływu wąskiego gardła każdego komputera, jakim jest dysk twardy. Odbywa się to na zasadzie emulacji dysku przy użyciu pamięci RAM charakteryzującej się bardzo dużą szybkością i minimalnymi czasami dostępu, co zauważalnie odbije się na jakości pracy komputera.

Primo Ramdisk wspiera tworzenie aż do 128 wirtualnych dysków, gdzie każdy z nich widziany jest przez system Windows jak tradycyjny napęd – fizyczny lub logiczny. Wirtualny dysk może być formatowany przy użyciu standardowych narzędzi do formatowania.

Oprogramowanie posiada również możliwość szybkiego zapisu lub odzyskania zawartości ramdysku z obrazu, co jest istotne z racji faktu, że pamięć RAM jest ulotna, a taki obraz pozwala na zachowanie wszelkich danych. Dynamiczne zarządzanie pamięcią systemową to kolejna cecha Primo Ramdisk.

Powszechnie znanym faktem jest, że system Windows ukrywa pewną ilość pamięci RAM, ograniczając realną przestrzeń dostępną dla użytkownika. Primo Ramdisk omija te limity, zwiększając ilość pamięci gotowej do wykorzystania.

Uwaga!
Narzędzie dostępne jest w 30-dniowej wersji testowej.
rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook