Instalki.pl » Programy » Windows » Multimedia » tworzenie muzyki » Rzeźnik MPEGów 1.1.992

Rzeźnik MPEGów

1.1.992
tworzenie muzyki
Rozmiar:
1 MB
Aktualizacja:
14.10.2016
Producent:
Licencja:
Trial (testowa)
System:
Windows 95/98/NT/ME/2000/XP/2003/Vista
Kategoria:
tworzenie muzyki
Ocena:
5
Oceń:
Pobrano:
136425 (121 w tym miesiącu)
Opis Rzeźnik MPEGów 1.1.992
 
 
Rzeźnik MPEGów daje możliwość wycięcia z dźwiękowego pliku MP3 jakiegoś fragmentu muzyki z dokładnością do jednej ramki i zapisanie go do nowego pliku. Dowolne fragmenty różnych plików mp3 mogą być łączone tworząc docelowo jedną całość.

Możliwe jest nagrywanie z wejścia karty dźwiękowej bezpośrednio do mp3. Program stara się kompresować dźwięk "w locie", korzystając z darmowego enkodera Lame. Do konwersji do plików mp3 mogą również być użyte komercyjne kodery kompresji zainstalowane w systemie operacyjnym (np. Fraunhofer codec). Nagrywarka dźwięku może się automatycznie uruchamiać o zadanej porze np. podczas nieobecności użytkownika, do tego celu można wykorzystać Zaplanowane zdania (Panel sterowania) i wywoływać program z następującymi parametrami: -rec X e gdzie X oznacza liczbę minut nagrania, a nieobowiązkowy parametr e wyłącza komputer po zakończeniu nagrania.

Praca z programem możliwa jest na dwa sposoby: pierwszy służy do powyższych celów czyli do cięcia i/lub łączenia plików mp3, drugi zaś do daje możliwość tworzenia własnych kompozycji muzycznych. Zwykle tworząc jakiś utwór muzyczny posługujemy się jakimś zestawem instrumentów lub sampli, które często się powtarzają w utworze. Rolę tych instrumentów w Rzeźniku pełnią fragmenty plików .mp3 zwane węzłami. Węzły mogą być odtwarzane z wcześniej ustalonym wzmocnieniem, balansem i prędkością. Węzły jako fragmenty utworów mogą być ze sobą łączone tworząc w ten sposób utwór muzyczny. (Stąd nazwa węzły, gdyż całość przypomina sznur z zawiązanym supłami). W przejściach pomiędzy węzłami można określić czas opadania lub narastania wzmocnienia, jak również opóźnienie z jakim ma być odtwarzany kolejny węzeł. Ideą tworzenia muzyki za pomocą węzłów jest to, że zabierają mało miejsca na widoku, w związku z czym cały projekt może się zmieścić na jednym ekranie, a w każdym razie łatwo może zostać odnalezione to co w danej chwili jest potrzebne.

Określanie tego, co ma zostać wycięte można również wpisywać do pliku tekstowego (bez udziału programu), a następnie taki plik można otworzyć w Rzeźniku. Z pliku zostaną pobrane wszystkie informacje potrzebne do zrealizowania zadania.

Zastosowania programu

* Rzeźnik znajduje zastosowanie szczególnie przy długich plikach muzycznych MP3 (nawet do 4GB), co pozwala uniknąć konieczności zamiany ich w znacznie większe pliki WAV.
* Jest to program użyteczny dla osób posiadających w swoich zasobach długie materiały muzyczne np. transmisje z koncertów itp. Osoby te mogą szybko pozbyć się niepotrzebnych fragmentów pozostawiając tylko te, które ich najbardziej interesują.
* Autor programu stosuje go do rejestracji programów radiowych oraz późniejszej ich obróbki czyli wycięcia utworów muzycznych spełniających jego preferencje.

Dane techniczne

- Pełna obsługa formatów MPEG 1 i MPEG 2 w zakresie dźwięku - Program czyta i zapisuje pliki mp3, mp2, mp1 (wszystkie warstwy L1, L2, L3). Mogą być to zarówno plik CBR (stała kompresja) lub VBR (dynamiczna kompresja).
- Niepełna obsługa (tylko odczyt) plików następujących typów: *.wav; *.snd; *.au; *.aif; *.aifc; *.aiff; *.wma; *.asf; *.wm; *.wma; *.mid; *.rmi; *.midi
- Maksymalna wielkość czytanego lub zapisywanego pliku to 4GB
- Obsługa standardu MPEG Audio Tag ID3 Ver. 1.1.
- Odtwarzanie dźwięku poprzez engine MS Windows Media Player.
- Nagrywanie z wielu źródeł z wykorzystaniem koderów systemowych oraz darmowego enkodera Lame tworzonego na zasadach open source.
- Obsługa wielu kart dźwiękowych.
rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook