SpeedFan

4.52
testowanie i diagnostyka
Rozmiar:
2.94 MB
Aktualizacja:
30.06.2016
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows XP/Vista/7/8/10
Ocena:
3.3
Oceń:
Pobrano:
395961 (1083 w tym miesiącu)
Opis SpeedFan 4.52
 
 

SpeedFAN jest darmowym programem który monitoruje napięcie, prędkość wentylatorów i temperaturę komputera. SpeedFAN potrafi także czytać informacje S.M.A.R.T jeśli dysk twardy wspiera tę technologię oraz podaje jego temperaturę. Narzędzie obsługuje dyski SCSI.

Program daje możliwość przetestowania dysku i porównania parametrów określonych przez producenta z rzeczywistymi - generowany jest specjalny raport wydajności, który może zostać również wysłany za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Ciekawą cechą jest możliwość zmiany prędkości wentylatorów (w zależności od kompatybilności czujników i sprzętu). Prędkość wentylatorów może być regulowana zarówno ręcznie jak i automatycznie.

W przypadku, gdy komputer wykazuje tendencje do przegrzewania się, można ustanowić powiadomienie o przekroczeniu wskazanej wartości temperatury dla każdego monitorowanego podzespołu. Po osiągnięciu stanu krytycznego użytkownik ma możliwość zdefiniowania określonej akcji jak uruchomienie alarmu, pliku czy wyświetlenie komunikatu.

Oprogramowanie zbudowano w oparciu o interfejs użytkownika podzielony na zakładki. Z poziomu każdej z nich uzyskamy dostęp do poszczególnych opcji. Warto również wspomnieć o możliwości minimalizacji programu do zasobnika systemowego.

rozwiń opis
Opinie użytkowników (3)
Gość
18 Kwiecień 2017 20:13
Ta witryna, nie jest osiągalna ... poracha..
Gość
04 Czerwiec 2016 16:39
wirus. nie pobierać.
Gość
11 Marzec 2016 23:34
Przestrzegam przed pobieranie tego gowna, w srodku jest wirus
POKAŻ ()

Facebook