EarTest

1.0
testowanie i diagnostyka
Rozmiar:
1004 KB
Aktualizacja:
16.11.2015
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows XP/Vista/7/8/10
Ocena:
0
Oceń:
Pobrano:
354 (7 w tym miesiącu)
Opis EarTest 1.0
 
 

EarTest czyli Test Słuchu to bardzo prosty program, który pozwala na sprawdzenie wrażliwości słuchu. Aplikacja działa na zasadzie porównania próbki dźwięku o jakości zbliżonej z jakością dźwięku CD z plikami MP3 skompresowanymi w różnej jakości (bitrate równy odpowiednio 32, 64, 96, 128, 160, 192, 224, 256 i 320kb/s) oraz z plikiem FLAC. Wynik testu zależy nie tylko od wrażliwości słuchu osoby badanej ale w dużym stopniu również od sprzętu na którym test jest przeprowadzany.

W programie można ustawić ilość prób (porównań) w obrębie jednej próbki (jakości) oraz czas odgrywania dźwięku (max. 20s). Należy jednak wcześniej upewnić się że dołączone do programu próbki będą miały odpowiednią długość. Ilość prób i czas odgrywania dźwięku dla pojedynczej próbki wpływają na szacowany czas testu. Domyślnie ilość prób (porównań) dla określonej jakości ustawiona jest na 5 a czas odgrywania dźwięku na 5s.

Wybierając opcję umożliwiającą powtarzanie, możemy odegrać dwa dźwięki lub pojedynczą próbkę klikając na niej gdy program zakończy odgrywanie. Po odsłuchaniu dźwięków, czyli próbek plików muzycznych skompresowanych w różnej jakości i formatach program czeka na odpowiedź co równoważne jest ze wskazaniem próbki o lepszej jakości (poprzez kliknięcie w przycisk "A" lub "B") lub udzieleniem odpowiedzi o oznaczającej dźwięki o takiej samej jakości (poprzez kliknięcie w przycisk równości "=").

Po przejściu testu do końca program wyświetla wynik w postaci wykresu, tzn. pokazuje w formie graficznej ile razy w obrębie jednej jakości/kompresji, jednej klasy próbek padły poprawne odpowiedzi w porównaniu z ilością prób ustawioną na pierwszej zakładce programu w opcjach związanych z czasami i ilościami powtórek. Do programu można dodawać własne próbki plików muzycznych.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook