Instalki.pl » Programy » Windows » Narzędzia » testowanie i diagnostyka » Ashampoo HDD Control 3.20.00

Ashampoo HDD Control

3.20.00
testowanie i diagnostyka
POBIERZ TERAZ
Rozmiar:
18.3 MB
Aktualizacja:
15.09.2016
Licencja:
Trial (testowa)
System:
Windows XP/Vista/7/8/10
Ocena:
4
Oceń:
Pobrano:
12991 (28 w tym miesiącu)
Opis Ashampoo HDD Control 3.20.00
 
 

Ashampoo HDD Control to rozwiązanie zabezpieczające przed nieoczekiwanymi awariami dysków twardych. Program monitoruje wszystkie obszary dysku i dostarcza niezbędnych informacji: numer seryjny, ilość pamięci podręcznej, rozmiar, liczba skonfigurowanych partycji, wersja oprogramowania oraz temperatura.

Najnowsza odsłona łączy w sobie nowe funkcje z zakresu zarówno konserwacji jak i optymalizacji dysków SSD. Jedną z nich jest możliwość monitorowania stanu dysków twardych w sieci lokalnej. Oznacza to, że użytkownik ma znacznie większą kontrolę nad urządzeniami bez konieczności logowania się do każdego z nich. Kolejną nowością jest system dostosowywania parametrów Windows w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystywał możliwości dysku SSD. Usprawnienia doczekał się również moduł czyszczący oraz dodano funkcję automatycznej defragmentacji.

Jeżeli aplikacja wykryje jakieś niepokojące zdarzenia powiadomi użytkownika wyświetlając odpowiedni alert. Ponadto powiadomienia o stanie dysków mogą być wysyłane na wskazany adres poczty elektronicznej - rozwiązanie idealne dla osób chcących zdalnie monitorować stan sprzętu.

HDD Control posiada właściwości związane z konserwacją dysku. Z czasem w systemie zbierają się pliki śmieci które niepotrzebnie zajmują miejsce na partycjach. Narzędzie pomaga zlokalizować takie dane i je usunąć (pliki tymczasowe, kopie, historia przeglądarek internetowych, ciasteczka, itd.).

Kolejna ważna funkcja oprogramowania Ashampoo to defragmentator który zadba o porządek rozmieszczenia danych. Moduł jest w stanie zlokalizować i zorganizować w jeden klaster części poszczególnych plików zapewniając tym samym szybszy dostęp. Dodatkową zaletą defragmentacji jest wyższa wydajność komputera i mniejsze zużycie zasobów systemowych.

W aplikacji dostępny jest również moduł "Test wydajności" który pozwala zbadać jakość zainstalowanego dysku i porównać wyniki z innymi użytkownikami. Test określa prędkość odczytu (średnią, maksymalną i minimalną) oraz czas dostępu.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook