3DMark

2.25.8043
testowanie i diagnostyka
Rozmiar:
9.3 GB
Aktualizacja:
31.10.2022
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows 10/11
Ocena:
3.7
Oceń:
Pobrano:
164498 (1288 w tym miesiącu)
Opis 3DMark 2.25.8043
 
 

3DMark to kolejna edycja najpopularniejszego na świecie programu przeznaczony do testowania wydajności sprzętu komputerowego. Za jego pomocą możemy przetestować najważniejsze podzespoły bazowe znajdujące się w komputerze z naciskiem na jego możliwości graficzne.

3DMark pozwala również zmierzyć i sprawdzić wydajność nie tylko samego komputera osobistego czy laptopa, ale również innych urządzeń przenośnych wyposażonych w system iOS lub Android. W przeciwieństwie do poprzednich wersji oprogramowania, użytkownicy otrzymali sześć różnych benchmarków, które przeznaczone są do konkretnego rodzaju sprzętu. 3DMark pozwala przetestować układy graficzne zgodne również z najnowszymi bibliotekami DirectX 12. 

3DMark Speed ​​Way to najnowszy tryb, który został opracowany przy udziale AMD, Intela, NVIDIA i innych wiodących firm technologicznych, Speed ​​Way jest idealnym punktem odniesienia do porównywania wydajności DirectX 12 Ultimate z najnowszymi kartami graficznymi.DirectX 12 Ultimate to interfejs programowania aplikacji (API) nowej generacji dla grafiki do gier. Dodaje nowe, potężne możliwości do DirectX 12, pomagając twórcom gier poprawić jakość wizualną, zwiększyć liczbę klatek na sekundę, skrócić czas ładowania i tworzyć rozległe, szczegółowe światy.

Silnik 3DMark Speed ​​Way pokazuje, co najnowsze API DirectX wnosi do gier wykorzystujących ray tracing, wykorzystując DirectX Raytracing tier 1.1 do globalnego oświetlenia w czasie rzeczywistym i odbić ray tracingowych w czasie rzeczywistym, w połączeniu z nowymi optymalizacjami wydajności, takimi jak shadery siatki.

Time Spy to tryb oparty na DirectX 12, który służy do testowania najnowszych układów graficznych. Kolejny przydatny tryb to Fire Strike wspierający DirectX 11. Trzeci tryb Cloud Gate przeznaczony jest do testowania notebooków i domowych komputerów osobistych, a czwarty Sky Diver to idealny benchmark dla laptopów oraz komputerów PC ze średniej półki. Oprócz tego do dyspozycji oddano Ice Storm Extreme do testowania najtańszych tabletów i smartfonów, Ice Storm dla urządzeń mobilnych ze średniej półki oraz Ice Storm Unlimited dający porównanie wydajności CPU oraz GPU układów mobilnych.

3DMark dostępny jest w trzech różnych edycjach – Basic Edition (darmowy), Advanced Edition i Professional Edition (komercyjne). 3DMark Basic Edition zawiera wszystkie wyżej wspomniane benchmarki. Pozwala na założenie darmowego konta i dzielenia się wynikami z innymi użytkownikami, a także umożliwia przetestowanie wszystkich urządzeń przenośnych (tabletów, smartfonów) i komputerów PC. 

W nowej wersji dodano specjalny tryb Time Spy Extreme do testowania wydajności sprzętu w rozdzielczości 4K.

Program dostępny jest również w wersji dla systemu Android. Znajdziecie ją pod tym adresem.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook