VMPCrypt

5
szyfrowanie danych
POBIERZ TERAZ
Rozmiar:
1.6 MB
Aktualizacja:
31.03.2014
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows XP/Vista/7/8
Kategoria:
szyfrowanie danych
Ocena:
5
Oceń:
Pobrano:
2178 (8 w tym miesiącu)
Opis VMPCrypt 5
 
 
VMPCrypt to polski program szyfrujący który bazuje na odkryciu funkcji jednokierunkowej VMPC oraz opracowaniu technologii szyfrowania VMPC, których dokonał, na przestrzeni 10 lat badań, polski kryptolog, Bartosz Żółtak.

Program gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa kryptograficznego dzięki kluczom symetrycznym do 512 bitów. Oferuje szyfrowanie folderów oraz plików w trybie wiele-do-jednego (wybrane pliki i foldery są zapisane w jednym zaszyfrowanym pliku archiwum, wygodnym np. do archiwizacji lub wysłania). VMPCrypt pozwala tworzyć szyfrowane bazy danych dokumentów tekstowych z rozbudowanymi funkcjami organizacji. Ponadto umożliwia szyfrowanie wiadomości e-mail oraz łatwe prowadzenie szyfrowanych rozmów on-line.

Kolejna ciekawa funkcja to możliwość tworzenia trudnych do złamania haseł za pomocą ruchów myszki oraz przechowywanie haseł. Program oferuje nieodwracalne wymazanie plików z dysku aż do 99 rund. Zarówno zawartość jak i nazwy plików są wymazywane. Dzięki temu narzędzia do odzyskiwania skasowanych z Kosza plików nie widzą nawet, jakie nazwy miały wymazane pliki. Wymazanych plików nie można odzyskać nawet w laboratoriach.

Program jest całkowicie darmowy. Istnieje możliwość dobrowolnej rejestracji za dowolnie wybraną kwotę. Dochody z rejestracji wspierają badania naukowe nad funkcją VMPC i problemem matematycznym "czy P=NP?" prowadzone przez autora VMPCrypt, Bartosza Żółtaka.
rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook