Instalki.pl » Programy » Windows » Multimedia » syntezatory mowy » DSpeech 1.73.339

DSpeech

1.73.339
syntezatory mowy
Rozmiar:
3.63 MB
Aktualizacja:
29.12.2020
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows XP/Vista/7/8/10
Kategoria:
syntezatory mowy
Ocena:
5
Oceń:
Pobrano:
23188 (263 w tym miesiącu)
Opis DSpeech 1.73.339
 
 

DSpeech to oprogramowanie przekładające wczytany tekst na mowę. Posiada również możliwość rozpoznawania słów wypowiadanych przez użytkownika. Do dyspozycji jest wiele głosów generowanych przez komputer w tym Ivona, Cepstral, RealSpeak, Loquendo, Acapela oraz VoiceWar czy SAPI4 oraz 5.

Aplikacja otworzy dokumenty tekstowe zapisane w RTF, PDF, EPUB, XHTML, HTML czy DOC. Co więcej, wypowiadany tekst można zapisać do pliku MP3, WMA, WAV, OGG i AAC oraz modyfikować jego jakość i stopień kompresji.

DSpeech pozwala na oznaczanie określonych fragmentów tekstu za pomocą tagów oraz modyfikowanie wielu elementów jak częstotliwość próbkowania głosu, język czy moc dźwięku. Co ciekawe, istnieje możliwość umieszczenia w tekście słów kluczowych, które spowodują uruchomienie danego programu. Całkowicie inne głosy przyporządkujemy również do cytatów czy szczególnie istotnych fragmentów z wykorzystaniem emfazy, a nawet przeliterowania danego słowa.

Główną częścią aplikacji jest edytor, który pozwala na edycję typu, rozmiaru czcionki, wstawianie znaczników czy modyfikowanie treści. Po zakończeniu wstępnej edycji można przystąpić do odsłuchu. Co istotne, DSpeech pozwala na kontrolowanie odczytywanego tekstu. Przydatną cechą jest także integracja z Eksploratorem Windows umożliwiająca szybkie odczytanie danego tekstu przy zaledwie kilku kliknięciach myszą.

Do dyspozycji użytkownika producent przygotował podręcznik, który dostępny jest w spakowanym folderze. Niestety, nie jest on dostępny w polskiej wersji językowej.

rozwiń opis
Opinie użytkowników (3)
Gość
13 Grudzień 2019 12:23
Najlepszy, darmowy syntezator mowy. Dodatkowo, można każdy tekst zapisać w formacie mp3. Można przez to tworzyć np. afirmacje czy nagrania NLP. Przydałyby się jeszcze inne głosy, np. męski lecz program jest w pełni funkcjonalny w wersji free, więc OK. Oskar Wizard
Gość
10 Czerwiec 2019 18:05
Najlepszy z darmowych syntezatorów mowy. Szkoda tylko, że są 2 lektorki. Polska i angielska. Natomiast świetną funkcją jest przetwarzanie tekstu na mp3.
Gość
21 Maj 2019 21:57
Najlepszy program
POKAŻ ()

Facebook