NVDA

2023.1
sterowanie komputerem
Rozmiar:
28 MB
Aktualizacja:
27.03.2023
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows XP/Vista/7/8/10/11
Ocena:
5
Oceń:
Pobrano:
300 (16 w tym miesiącu)
Opis NVDA 2023.1
 
 

NVDA (NonVisual Desktop Access) to darmowy czytnik ekranu dla systemu Windows, zaprojekowany z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących.

Dzięki wbudowanej obsłudze syntezy mowy oraz brajla, pozwala osobom niewidomym i niedowidzącym korzystać z komputera pracującego w oparciu o systemy operacyjne Windows bez konieczności ponoszenia większych kosztów niż te, które ponoszą osoby widzące.

Czytnik ekranu NVDA dostępny jest za darmo na licencji GPL. Rozwijany przez organizację NV Access we współpracy z globalną społecznością użytkowników.

Program NVDA oferuje pełne wsparcie dla wielu popularnych aplikacji, w tym przeglądarek internetowych, poczty elektronicznej, czatów internetowych czy programów biurowych, w tym Word i Excel.

Umożliwia tworzenie raportów formatowania tekstu (nazwy czcionek, rozmiar, kolor i inne), informowanie o błędach ortograficznych oraz co jest bardzo istotne - automatycznie odczytuje tekst pod kursorem myszy i sygnalizuje poprzez dźwięk położenie kursora myszy.

NVDIA ma wbudowany syntezator mowy dla języka polskiego i ponad 43 innych języków. Oferuje też wsparcie dla konsoli wiersza poleceń Windows oraz dla wielu monitorów brajlowskich.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook