Processing

3.3.6
środowiska programistyczne
POBIERZ TERAZ
Rozmiar:
109.95 MB
Aktualizacja:
06.09.2017
Licencja:
GNU GPL
System:
Windows XP/Vista/7/8/10
Ocena:
0
Oceń:
Pobrano:
961 (4 w tym miesiącu)
Opis Processing 3.3.6
 
 

Processing to środowisko do programowania w języku o tej samej nazwie. Za jego pomocą stworzymy ciekawie wyglądające efekty wizualne jak animacje czy wszelkiego rodzaju elementy interaktywne.

Program posiada bardzo czytelny i przejrzysty interfejs użytkownika. Okno główne zbudowano z elementów, które są typowe dla podobnych edytorów jak paska narzędzi, pola tekstowego, pola z powiadomieniami czy konsoli. Całość prezentuje się czysto i czytelnie.

Testowanie gotowego kodu odbywa się po naciśnięciu przycisku Run. Wyświetlane jest wówczas okno z gotową kreacją. Processing początkowo stworzono z myślą o stworzeniu narzędzia pomagającego w nauce podstaw programowania, jednak z czasem przekształcił się w pełnowartościowe środowisko programistyczne.

Każdy tworzony projekt powoduje powstanie nowego folderu, w którym znajdują się wszystkie powiązane pliki. Nie zabrakło także trzech wbudowanych silników renderujących obraz. Wspierają one zarówno grafikę 2D jak i 3D. Wyższą jakość renderingu uzyskamy wtedy, gdy nasz system wspiera OnenGL.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook