Lazarus

2.0.10
środowiska programistyczne
Rozmiar:
182 MB
Aktualizacja:
09.07.2020
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows XP/Vista/7/8/10
Ocena:
5
Oceń:
Pobrano:
5282 (22 w tym miesiącu)
Opis Lazarus 2.0.10
 
 

Lazarus to zintegrowane środowisko programistyczne (IDE), oparte na kompilatorze Free Pascal. Wzorowany jest na Delphi, należącym do firmy Borland oraz bibliotekami Lazarus Component Library LCL. Lazarus wyróżnia się na tle konkurencji możliwością tworzenia aplikacji dla urządzeń PDA (Qtopia). Lazarus umożliwia też importowanie projektów wykonanych w Delphi.

Środowisko Lazarus przeznaczone jest dla wszystkich programistów, a zwłaszcza dla tych którzy zamierzają tworzyć programy od zera. Interfejs jest prosty dla osób, które już miały styczność z tym językiem. Natomiast nowicjusze również szybko opanują jego wszystkie możliwości. Tworzenie na przykład okienek opiera się na zasadzie przeciągnij i upuść wybrane komponenty na obszar projektu. Obsługuje następujące typy interfejsów Win32 GDI, GTK+, Qt 4 i Windows CE.

rozwiń opis
Opinie użytkowników (1)
Gość
14 Marzec 2020 22:23
Stabilne, rozbudowane, działa. Obecnie nadaje się już do celów produkcyjnych. Repozytorium dodatków online, dostępne także komercyjne komponenty firm trzecich. W odróżnieniu od produktu konkurencyjnego ta sama biblioteka LCL jest wieloplatformowa. Istnieją podręczniki do środowiska. Warto dać mu szansę.
POKAŻ ()

Facebook