Eclipse

4.17
środowiska programistyczne
Rozmiar:
247 MB
Aktualizacja:
18.09.2020
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows XP/Vista/7/8/10
Ocena:
5
Oceń:
Pobrano:
13875 (102 w tym miesiącu)
Opis Eclipse 4.17
 
 

Eclipse to wieloplatformowe, zintegrowane środowisko programistyczne powstałe na platformie o tej samej nazwie i stworzone przez IBM. Oprogramowanie rozpowszechniane jest bezpłatnie, a producent oferuje wersje m.in. dla Windows, Mac OS X oraz Linux.

Najnowsza odsłona Eclipse o kodowej nawie Mars została wzbogacona o możliwość tworzenia i zarządzania kontenerami Dockera czy wsparcie dla Java 9. Nie zabrakło także obsługi Java 8 w mechanizmie Quick Fixes umożliwiającym aktywne wyszukiwanie błędów i sygnalizowanie o nich za pomocą czerwonego podkreślenia. Wystarczy wskazać kursorem myszy zgłoszony fragment, by uzyskać sugestie rozwiązania problemu.

Eclipse obejmuje również integrację z Apache Maven w wersji 3.3.3. Poprawiono obsługę archetypów, czy ulepszono autouzupełnianie w edytorze POM. Wsparciem cieszy się ponadto Grafle czy Oomph pozwalający na przenoszenie konfiguracji pomiędzy obszarami roboczymi.

Program został napisany w Javie, co skutkuje jego dostępnością na tak wiele platform. Ważną, jeśli nie najważniejszą zaletą aplikacji jest obsługa wtyczek. Pozwalają one znacznie rozszerzyć funkcjonalność, np. o wspomaganie pisania aplikacji w wielu językach (m.in. Java, C/C++, PHP), możliwość tworzenia GUI, modelowania aplikacji z wykorzystaniem UML, współpracy z serwerami baz danych i wiele innych.

Wymagania:
· Java 2 Runtime Enviroment

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook