Kombi jest zintegrowanym systemem komputerowego składu dokumentów zawierającym wbudowane edytory: tekstu (ze słownikiem ortograficznym i słownikiem synonimów), grafiki wektorowej i grafiki rastrowej. Komponenty obrabiane tymi edytorami można łączyć za pomocą programu w jeden dokument, pozostawiając jednocześnie możliwość ich edycji na każdym etapie składu.

Program umożliwia drukowanie dokumentów w dwóch trybach. Jeśli urządzenie drukujące posiada interpreter PostScriptu – program generuje plik, który może być do tego urządzenia wysłany. Jeśli urządzenie drukujące nie obsługuje PostScriptu lub też chcemy osiągnąć efekty specjalne – możemy włączyć rastrowanie własne. Dla tego trybu wszystkie obiekty graficzne (łącznie z bitmapami) są rozbarwiane i rastrowane wewnętrznie, a użytkownik ma wpływ na typ, liniaturę i kąt rastra dla poszczególnych składowych.

Drukowanie w programie Kombi jest możliwe również z użyciem tzw. stołu montażowego, który pozwala montować złożone strony na dowolny format w dowolnym układzie, w tym z odwracaniem strony o 180 stopni. Istnieje również możliwość bezpośredniego generowania plików PDF. W skład pakietu wchodzą ponadto dodatkowe programy uzupełniające. Największym z nich jest KombiKor. Jest to edytor tekstu z wbudowanymi słownikami: ortograficznym i synonimów oraz wbudowanym mechanizmem dzielenia tekstu na sylaby.

Poza Kombi i KombiKorem, pakiet zawiera szereg tzw. rozszerzeń. Są to dodatkowe programy samodzielne lub biblioteki dynamiczne, które rozszerzają możliwości programu. Klasycznym przykładem może być generator kodów kreskowych, czy też moduł eksportu do plików pdf. Technika pracy w programie oparta jest na ramkach zawierających różnego rodzaju obiekty. Ramki te można swobodnie przemieszczać, skalować, poddawać przekształceniom geometrycznym (obroty, pochylenia) oraz edytować ich zawartość. Program dostarcza kilka typów ramek. Typ ramki decyduje o tym, jakie dane mogą być w niej przechowywane i jakie operacje mogą być na tych danych wykonywane.

Pakiet obsługuje też kotwiczenie obiektów, numeratory oraz przypisy, a także tworzenie łączy i notatek w dokumentach PDF. Strukturę dokumentu możemy kontrolować za pomocą Eksploratora dokumentów, a nad opcjami programu pomoże nam zapanować Kreator konfiguracji.

Więcej informacji na temat Kombi można znaleźć w podręczniku użytkownika oraz na stronie producenta: https://kombi.3n.com.pl
Uwaga:
Pobrany program może być zainstalowany jako wersja demonstracyjna (nieograniczona czasowa, ale z pewnymi ograniczeniami funkcjonalności) lub jako w pełni funkcjonalna wersja 30-dniowa.