Instalki.pl » Programy » Windows » Narzędzia » rozszerzenia pulpitu » Folder Painter 1.3

Folder Painter

1.3
rozszerzenia pulpitu
Rozmiar:
2.5 MB
Aktualizacja:
19.04.2021
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows 7/8/10
Ocena:
4
Oceń:
Pobrano:
63 (63 w tym miesiącu)
Opis Folder Painter 1.3
 
 
Folder Painter to niewielkie i bardzo proste w użyciu narzędzie do personalizacji ikon folderów w systemie Windows 7, 8 oraz 10. Za pośrednictwem zaledwie kilku kliknięć umożliwia zmianę koloru ikony lub całkowitą zmianę grafiki reprezentującej dany folder. Do dyspozycji użytkownika pozostaje kilkadziesiąt predefiniowanych wariantów możliwych do zastosowania ikon.

Aplikacja nie należy do skomplikowanych, jest intuicyjna i z pewnością nie przysporzy problemu nawet początkującym użytkownikom komputera. Nie wymaga ona instalacji i gotowa jest do działania tuż po pobraniu. Po uruchomieniu Folder Painter wyświetla niewielkie okienko, w którym możemy zarządzać biblioteką ikon oraz podstawową konfiguracją programu, m.in. integracją z powłoką systemową i menu kontekstowym.

Aby zmienić wygląd dowolnego, wybranego przez nas folderu w systemie Windows należy kliknąć na niego prawym przyciskiem myszy, a następnie z menu kontekstowego wybrać opcję ‘Zmień ikonę folderu’ i wariant ikony, którą chcielibyśmy zastosować. W przypadku kiedy zechcemy przywrócić domyślny wygląd grafiki reprezentującej katalog musimy powtórzyć powyższą czynność i wybrać standardową ikonę systemową. Poza standardowym zestawem ikon użytkownik posiada możliwość tworzenia własnej biblioteki.

Co warto wiedzieć o Folder Painter: - niewielkie i łatwe w użyciu narzędzie do personalizacji ikon w Windowsie - pozwala zmienić kolor i ikonę każdego folderu na dysku - posiada zestaw predefiniowanych ikon i umożliwia tworzenie własnych - integruje się z powłoką systemową i menu kontekstowym - dostępny jest za darmo i w polskiej wersji językowej.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook