Instalki.pl » Programy » Windows » Internet » przeglądarki www » Safari 5.1.7

Safari

5.1.7
przeglądarki www
Rozmiar:
36.7 MB
Aktualizacja:
10.05.2012
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows XP/Vista/7
Kategoria:
przeglądarki www
Ocena:
2.6
Oceń:
Pobrano:
272993 (439 w tym miesiącu)
Opis Safari 5.1.7
 
 
Safari to przeglądarka doskonale znana z komputerów Mac firmy Apple. Wersja dla Windows zawiera wszystkie funkcje znane z jej mac'owej wersji.

Przeglądarka charakteryzuje się dużą wydajnością. Jak podaje producent działa ona dużo szybciej niż produkty konkurencyjne takie jak Firefox czy Internet Explorer. Dotyczy to zarówno wczytywania stron jak i uruchamiania skryptów JavaScript. Interfejs odbiega od standardowych okienek systemowych i przypomina ten znany z systemu operacyjnego spod znaku Apple.

Przejrzysty, klarowny układ Safari pozwala skupić się na treści stron internetowych - a nie na przeglądarce. Ramka przeglądarki ma szerokość zaledwie jednego piksela. Pasek przewijania pojawia się tylko wtedy, gdy jest potrzebny. Domyślnie nie jest widoczny pasek stanu - w trakcie ładowania strony niebieski pasek stopniowo zapełnia pole adresu. Wszystko to sprawia, że na ekranie zostaje więcej miejsca na treść strony.

W przeglądarce zastosowano mechanizm łatwych zakładek znany z odtwarzacza iTunes. Dodatkowo istnieje możliwość importowania zakładek z innych przeglądarek www. Pozostałe funkcje: blokowanie wyskakujących okienek, wygodne wyszukiwanie dowolnego tekstu na stronach, przeglądanie w kartach, funkcja SnapBack (szybki powrót), automatyczne wypełnianie formularzy, wbudowany czytnik kanałów RSS, zmiana wielkości pól tekstowych, itd.

Safari dba również o prywatność użytkownika w sieci. Dzięki funkcji Private Browsing przeglądarka nie zapamiętuje wyrażeń wyszukiwanych w Google, plików cookie, historii przeglądania, historii pobierania ani danych wprowadzonych w formularzach online.
rozwiń opis
Opinie użytkowników (1)
Gość
06 Kwiecień 2017 15:52
tragedia - nie polecam
POKAŻ ()

Facebook