Instalki.pl » Programy » Windows » Internet » przeglądarki www » Opera 99.0.4788.31

Opera

99.0.4788.31
przeglądarki www
POBIERZ TERAZ
Rozmiar:
91 MB
Aktualizacja:
25.05.2023
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows 7/8/10/11
Kategoria:
przeglądarki www
Ocena:
4.3
Oceń:
Pobrano:
2845286 (1907 w tym miesiącu)
Opis Opera 99.0.4788.31
 
 

Opera łączy w sobie elegancki design z nowoczesnymi technologiami. Norweska przeglądarka przez wielu uznawana za najbardziej zaawansowaną aplikację w swojej kategorii zawiera wszystkie niezbędne funkcje do codziennego korzystania z Internetu.

Opera zużywa znacznie mniej mocy obliczeniowej niż inne przeglądarki, a blokowanie reklam pomaga szybszym ładowaniu się stron internetowych. Jedną z najważniejszych funkcji jest wbudowana funkcja VPN (bezpłatna!) która ochroni prywatność użytkownika.

Opera posiada nową technologię zarządzania kartami - strony można grupować czy układać w stosy. Podobnie jak Mozilla, postanowiła ułatwić użytkownikom zarządzanie aktywnymi kartami. Aby uporządkować bałagan panujący na pasku kart wprowadzono możliwość grupowania. Wystarczy przyciągnąć wybraną kartę na inną, a utworzą one grupę. W ten sposób można łączyć strony o podobnej tematyce lub według innego preferowanego schematu.

W Operze znajdziemy wbudowane komunikatory oraz serwisy społecznościowe ulokowane na pasku po lewej stronie przeglądarki. Wbudowana blokada reklam chroni przed zalewem internetowych ogłoszeń. Blokuje również próby wykorzystania urządzenia do kopania kryptowalut i przyspiesza ładowanie stron. To przeglądarka-ninja.

Opera oferuje sprawny dostęp do świata muzyki i podcastów, Łatwe wykonywanie, edycja i udostępnianie zrzutów witryn internetowych czy automatyczne przeliczanie stref czasowych, walut i jednostek miary.

W przeglądarce zaimplementowano też sztuczną inteligencję - AI Prompts oraz popularne usługi oparte na GPT: ChatGPT oraz ChatSonic. O ile o odrabiającym zadania domowe i zdolnym do innych ciekawych interakcji ChatGPT słyszał już każdy, a ChatSonic jest po prostu jego alternatywą, to grzech nie poświęcić nieco uwagi AI Prompts. AI Prompts dostępna bezpośrednio z paska adresowego lub zaznaczenia elementu tekstowego na dowolnej stronie internetowej pozwala szybko skracać lub streszczać artykuły, generować tweety lub prosić o dodatkowe informacje na podstawie zaznaczonego tekstu. Natomiast, ChatGPT i ChatSonic dostępne są z kolei w pasku bocznym przeglądarki. Da się je wykorzystywać do tych samych oraz wielu innych zastosowań. Jak to chatboty, mogą pomagać z tłumaczeniami, pisać opowiadania, wchodzić w dialogi, odpowiadać na zapytania, a ChatSonic może nawet generować obrazy.

Warto też wspomnieć o wbudowanej usłudze VOD - Loomi.TV, która pozwala oglądać filmy, również z komentarzami autorstwa znanych influencerów, dziennikarzy i krytyków. Loomi.tv to także interaktywne quizy oraz możliwość wspólnego oglądania hitów kinowych z poziomu przeglądarki. W serwisie nie brakuje recenzji i komentarzy innych użytkowników.


Uwaga:
W naszej  bazie plików znajdziecie również przeglądarkę Opera 12.18 oraz wersja przenośna.

Na liście rozwijanej znajdziemy również nową przeglądarkę Opera One (obecnie wersja deweloperska wczesnego dostępu), która jest całkowicie przeprojektowana i w tym roku zastąpi flagową przeglądarkę Opera.

Zobacz poradnik do programu:

rozwiń opis
Opinie użytkowników (7)
Gość
18 Maj 2023 21:03
Bardzo dobra przeglądarka.
23 Październik 2017 11:03
Na dzień dzisiejszy, jedna z najlepszych przeglądarek.
Gość
13 Czerwiec 2017 14:48
Jestem fanem Chrome ale Opera też daje radę tym bardziej, że ma wbudowane blokowanie reklam i VPN.
Gość
01 Marzec 2017 16:39
Od lat używam Opery i jest super !!!!!!!!!!
Gość
21 Luty 2017 20:34
Lepszy jest Google Chrome
23 Czerwiec 2016 11:10
Polecam szczególnie Operę w wersji deweloperskiej gdzie dostępny jest darmowy VPN.
Gość
08 Marzec 2016 16:32
Szybka i nie szpieguje jak Chrome. Ode mnie 5 punktów zasłużenie :)
POKAŻ ()

Facebook