Instalki.pl » Programy » Windows » Internet » przeglądarki www » Firefox Portable 113.0.2

Firefox Portable

113.0.2
przeglądarki www
Rozmiar:
125 MB
Aktualizacja:
24.05.2023
Licencja:
Mozilla Public License (MPL)
System:
Windows 7/8/10/11
Kategoria:
przeglądarki www
Ocena:
3.5
Oceń:
Pobrano:
186870 (269 w tym miesiącu)
Opis Firefox Portable 113.0.2
 
 
Firefox (zwany również Firefox Quantum) to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych - dostępnych w wersji przenośnej.

Firefox oparty został na najnowszym silniku zwanym Quantum, który dwukrotnie szybciej wyświetla strony internetowe w porównaniu do konkurencyjnych witryn, a także wyróżnia się nawet 30% mniejszym zapotrzebowaniem na pamięć RAM.

Firefox Quantum został zaprojektowany całkowicie od zera przy wykorzystaniu języka programowania Rust. Nowa architektura umożliwia wykorzystywanie wszystkich rdzeni procesora w zależności od wykonywanych operacji. Przeglądarka otrzymała nowy interfejs. Poza szeregiem zmian w algorytmie, wprowadzono interfejs Photon UI z nowym paskiem narzędzi oraz połączonym polem adresu i wyszukiwania, wzorowanym na Chrome.

Zupełną nowością jest biblioteka, znajdująca się w pasku narzędzi. Są w niej gromadzone odwiedzone i zachowane elementy – historia przeglądania, zakładki, lista z aplikacji Pocket oraz synchronizowane karty. Jest też specjalny tryb czytania, który poprawia czytelność artykułów. Użytkownik może zmieniać w nim czcionkę, zwiększać lub zmniejszać odstępy pomiędzy słowami i wierszami, jak również wybrać jeden z trzech motywów – jasny, ciemny, sepia.


Uwaga:
Na liście rozwijanej znajdziecie testową wersję Firefox Beta, 64-bitową wersję Firefox Developer Editioni Firefox Nightly

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook