Instalki.pl » Programy » Windows » Grafika » przeglądarki grafiki » IrfanView 4.60

IrfanView

4.60
przeglądarki grafiki
POBIERZ TERAZ
Rozmiar:
3 MB
Aktualizacja:
18.03.2022
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows XP/Vista/7/8/10/11
Ocena:
4.9
Oceń:
Pobrano:
908716 (1707 w tym miesiącu)
Opis IrfanView 4.60
 
 

IrfanView to ciesząca się dużym uznaniem przeglądarka plików graficznych. Łączy w sobie również elementarne narzędzia edycyjne, pozwalające wykonać proste operacje retuszerskie. Tym co cechuje oprogramowanie, jest minimalistyczny interfejs użytkownika.

Pomimo skromnie prezentującego się okna głównego, prawdziwa siła IrfanView kryje się w rozwijanych menu, które oferują dostęp do licznych możliwości.

Narzędzie wyosazono w szybką przeglądarkę miniatur pozwaljącą przejrzeć zawartość całego folderu. W stosunku do poprzednika, została wzbogacona w nowe tryby widoku jak tradycyjna lista czy lista ze szczegółami, która dodatkowo usprawni odnalezienie poszukiwanego pliku.

Istotnym atutem jest wsparcie operacji wsadowych na wielu plikach, np. konwersji na inny format. IrfanView umożliwia również masowe przycinanie, zmianę rozmiaru czy nazw obrazów. Udoskonalono również narzędzia do tworzenia prostych albumów fotografii w języku HTML, które następnie można łatwo opublikować w sieci. Jako, że narzędzie może zostać z łatwością skojarzone praktycznie z każdą zewnętrzną aplikacją, sprawia to, że obsługiwany zasób formatów graficznych jest praktycznie nieograniczony.

Dodatkową cechą znaczącą usprawniającą korzystanie z przeglądarki, jest integracja z systemowym menu kontekstowym. Najnowsze wydanie integruje się również z Eksploratorem Windows. Małym, ale istotnym usprawnieniem w stosunku do poprzednika jest także automatyczne oznaczanie plików o tej samej nazwie rozszerzeniami (1), (2) itd. Możliwości IrfanView mogą zostać dodatkowo rozszerzone dzięki dostępnym pluginom jak IrfanView Shell Extension.
Uwaga:

Program domyślnie jest dostępny w angielskiej wersji językowej. W naszej bazie plików znajdziecie również osobne spolszczenie do Irfan View, które jest w pełni kompatybilne z najnowszą wersją aplikacji. 

W naszej bazie znajdziecie również wersję przenośną tego programu

rozwiń opis
Opinie użytkowników (2)
Gość
02 Wrzesień 2016 12:09
Nie ma lepszej przeglądarki do grafiki! Używa od czasów pierwszego komputera.
Gość
11 Maj 2016 10:21
wszystkie najistotniejsze funkcjie, lekka fajna aplikacja, korzystam od wielu lat
POKAŻ ()

Facebook