e-Biblia

4.3.0
przedmioty humanistyczne
Rozmiar:
39.36 MB
Aktualizacja:
21.03.2013
Licencja:
Trial (testowa)
System:
Windows XP/Vista/7/8/10
Ocena:
1
Oceń:
Pobrano:
28053 (82 w tym miesiącu)
Opis e-Biblia 4.3.0
 
 

Program e-Biblia do studiowania Pisma Świętego został przygotowany przez Chrześcijański Serwis Nadzieja.pl

e-BIBLIA jest komputerową wersją Pisma Świętego (zawiera Stary i Nowy Testament). Program jest doskonałym narzędziem dla wszystkich, którzy chcą zgłębić treść tej księgi. Dużym ułatwieniem jest możliwość wyszukiwania interesujących fragmentów.

Zawiera następujące tłumaczenia: Biblia Gdańska, Wulgata, King James Version, Young's Literal Translation, Louis Segond, Biblia Lutra

Ciekawym elementem programu jest kalkulator, który oprócz podstawowych funkcji dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, daje możliwość przeliczania miar i wag używanych w czasach biblijnych na wartości nam znane, jak kilogramy, metry czy litry. Zawiera także dodatkowe informacje o dziennych zarobkach, wartościach monet, podatkach oraz określeniach używanych w Piśmie Świętym do opisywania odległości, np. "jednodniowa droga".

Podczas przygotowywania programu przyjęto założenie, iż wszystkie tłumaczenia Pisma Świętego będą miały zachowany oryginalny układ tekstów. Układ ten w zależności od tłumaczenia/wersji może się nieznacznie różnić pomiędzy nimi jak np. Biblia Warszawska i Biblia Gdańska. Większość Tłumaczeń Pisma Świętego w różnych językach ma układ wersetów zgodny z układem, jaki znajduje się w polskim tłumaczeniu Biblii Gdańskiej dlatego też to tłumaczenie zostało przyjęte jako podstawowe podczas przygotowywania dodatkowych materiałów jak komentarze czy referencje.

W czasie pracy z wieloma tłumaczeniami Pisma Świętego należy pamiętać, iż pierwsze tłumaczenie jest traktowane jako podstawowe. Oznacza to, iż nazwy ksiąg (np. materiały i tam drzewko z księgami), wersety Biblijne (np. do referencji) brane są z tego tłumaczenia.

Program, pozwala na studium Pisma Świętego w domowym zaciszu z wykorzystaniem komputera. Wersja pełna, tzw. Complete, zawiera wyselekcjonowane i dostępne tłumaczenia Biblii (public domain) oraz książki o tematyce chrześcijańskiej.

rozwiń opis
Opinie użytkowników (1)
Gość
09 Listopad 2020 10:16
Wersja Demo. No, sorry, to już przesada. Mam jeszcze płacić za to, że sam się chcę indokrynować? To już nie chcę!
POKAŻ ()

Facebook