Instalki.pl » Programy » Windows » Dom » organizery » mAsystent 2007.170

mAsystent

2007.170
organizery
Rozmiar:
18.15 MB
Aktualizacja:
23.07.2010
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows 2000/XP/2003/Vista/7
Kategoria:
organizery
Ocena:
0
Oceń:
Pobrano:
2066 (6 w tym miesiącu)
Opis mAsystent 2007.170
 
 
Program mAsystent stanowi połączenie programu do zarządzania informacją osobistą typu PIM (ang. Personal Information Manager) z oprogramowaniem do zarządzania relacjami z klientami czyli CRM (ang. Customer Relationship Management). Jednakże w odróżnieniu od rozbudowanych rozwiązań typu CRM, mAsystent jest prosty w obsłudze przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej funkcjonalności oraz specyficznych funkcji dostępnych w produktach typu PIM.

Dane, które wprowadzane są do programu podzielono na dwie kategorie. Pierwsza kategoria to DANE PRYWATNE, do których ma dostęp tylko i wyłącznie użytkownik korzystający z programu mAsystent na swoim komputerze. Dane te przechowywane są w postaci zaszyfrowanej na dysku komputera na którym zainstalowano program. Druga kategoria to DANE SŁUŻBOWE zwane także wspólnymi lub firmowymi. Do tych danych, również przechowywanych w postaci zaszyfrowanej, mają dostęp inne osoby pracujące w tej samej sieci LAN. Dzięki temu można pracować na wspólnej bazie adresowej, wspólnych wzorach dokumentów itp.

Program mAsystent składa się z następujących modułów:

 • PLAN DNIA - przedstawia grafik zajęć w danym dniu, uwzględniając spotkania, zadania, terminy lub nawet imieniny osób z znajdujących się w bazie adresowej. Wyświetla także kartkę z kalendarza w której znajdują się różne informacje takie jak np. kto ma imieniny, wschód/zachód słońca, biorytm itp.
 • GRAFIK TYGODNIOWY - prezentuje wszystkie zaplanowane terminy spotkań, zajęć itp. w układzie tygodniowym tzn. od poniedziałku do niedzieli.
 • TABELA TERMINÓW - przedstawia listę wszystkich terminów, które są wprowadzone do programu mAsystent. Z tego miejsca w łatwy sposób można nimi zarządzać, usuwać nieaktualne wpisy, udostępnia terminy innym osobom itd.
 • ZADANIA PRYWATNE - czyli lista spraw do załatwienia (ang. To-Do list) prezentuje zadania, które należy wykonać np. do końca miesiąca napisać sprawozdanie.
 • SKARBIEC - umożliwia przechowanie informacji, które nie powinny wpaść w niepowołane ręce. Do tych informacji zaliczamy hasła, numery kart kredytowych, kody PIN itp. Dostęp do tych danych może być ograniczony przez ustawienie dodatkowego hasła. Ponadto dane są szyfrowane na kilku poziomach co uniemożliwia ich odczytanie przez osoby nieuprawnione.
 • ROCZNICE - przechowuje różnego rodzaju terminy rocznicowe. Dzięki temu już nigdy nie zapomnicie Państwo o rocznicy ślubu czy urodzinach lub imieninach szefa. Natomiast jeżeli chodzi o imieniny, urodziny osób z baz danych to podczas dodawania osoby do bazy można zaznaczyć, aby komputer automatycznie przypominał uroczystościach dot. wybranej osoby.
 • NOTATKI - jak sama nazwa sugeruje służą do sporządzania notatek, które są odpowiednikami żółtych karteczek przyklejanych do monitora lub lodówki.
 • ADRESY INTERNETOWE służą do przechowywania ważnych adresów stron, serwerów do których np. dostęp uzyskuje się na hasło.
 • KALENDARZE - zawiera podgląd kalendarzy w układzie miesięcznym, 3-miesięcznym, półrocznym oraz rocznym. W sposób graficzny prezentowane są dni w których macie Państwo zaplanowane jakieś wydarzenie np. delegację, spotkanie, termin rocznicowy itp..
 •  KONTAKTY PRYWATNE służą do przechowywania danych teleadresowych osób, z którymi utrzymujecie Państwo kontakt. Oprócz telefonów i adresów do każdego kontaktu można dodać zdjęcie lub pliki załączników. Co więcej jednym kliknięciem można zobaczyć na mapie gdzie mieszka dana osoba! Do tych danych nikt oprócz Państwa nie będzie miał dostępu.
 • KONTAKTY BIZNESOWE podobnie jak powyższe służą do przechowywania danych teleadresowych ale przede wszystkim firm i osób, z którymi utrzymujecie Państwo kontakty służbowe. Inni pracownicy korzystający z programu mAsystent będą mieli podgląd i możliwości modyfikacji danych wprowadzonych w tym miejscu. Co więcej można przygotowywać wydruki spersonalizowanych dokumentów np. listy obecności, umowy, karty obiegowe itp.
 • HISTORIA KONTAKTÓW to mini moduł CRM służący do zapamiętania historii kontaktów z osobami z bazy kontaktów biznesowych. Dzięki temu modułowi można sprawdzić kiedy ostatnio klient kontaktował się z Państwa firmą oraz czego ten kontakt dotyczył. Można ustawiać przypomnienia np. skontaktować się z klientem za tydzień. Przy pomocy historii kontaktów można stworzyć także kartotekę osób np. pacjentów z historią choroby itp.
 • KONTA POCZTOWE - ten moduł dostępny tylko dla Państwa (nikt inny w firmie nie ma wglądu do tej sekcji) umożliwia podgląd wiadomości e-mail na różnych kontach np. prywatnych lub firmowych. Dzięki niemu można przed pobraniem poczty z serwera internetowego skasować niechciane listy. Program wyposażony jest w moduł antyspamowy do usuwania listów reklamowych itp. Można go także wykorzystać do obsługi jednego konta pocztowego przez wielu pracowników.
 • WIADOMOŚCI - moduł dostępny w katalogu WSPÓLNA PRACA umożliwia przygotowywanie wiadomości widocznych u wszystkich pracowników korzystających z mAsystenta np. zebranie u szefa godz. 15. W oparciu o wiadomości można także stworzyć bazę wiedzy. Każda wiadomość może zawierać pytanie od klienta oraz opis rozwiązania problemu. Dodatkowo do wiadomości można dodawać dowolne dokumenty np. w formacie MS Word, Excel itp.
 • WZORY DOKUMENTÓW - podobnie jak powyżej moduł ten dostępny jest w katalogu WSPÓLNA PRACA i służy do przechowywania wzorów spersonalizowanych dokumentów firmowych. W tym module można przygotowywać wydruki pism z danymi osób z bazy prywatnej lub biznesowej. Dzięki czemu w szybki sposób można wydrukować np. karty obiegowe dla pracowników lub umowę od razu z danymi klienta. Wystarczy wybrać wzór dokumentu. Następnie wskazać z jakimi danymi ma być wydrukowany i... Ponadto program potrafi odmieniać polskie imiona i rozróżniać płeć osób dzięki czemu możecie Państwo generować dokumenty zawierające zwroty Szanowna Pani, Szanowny Panie itp.
 • INNE MODUŁY INFORMACYJNE - program posiada kilkanaście różnych modułów informacyjnych takich jak np. informacje pogodowe, program TV, prognoza pogody, kursy walut, spis polskich imion, rejestracji, kodów pocztowych i wiele innych do których uzyskujecie Państwo dostęp między innymi z poziomu Listy folderów.
rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook