Kodi

18.9
odtwarzacze audio video
POBIERZ TERAZ
Rozmiar:
58 MB
Aktualizacja:
24.10.2020
Licencja:
GNU GPL
System:
Windows Vista/7/8/10
Ocena:
4
Oceń:
Pobrano:
55881 (543 w tym miesiącu)
Opis Kodi 18.9
 
 
Kodi (XBMC) to najpopularniejszy obecnie oprogramowanie, stworzone z myślą o komputerach typu HTPC (Home Theater PC).

Kodi Media Center to nic innego jak wieloplatformowe i rozbudowane centrum multimedialne – umożliwiające wygodne odtwarzanie treści multimedialnej, w tym między innymi filmy w formacie HD i 4K. Kodi może słuzyć jako odtwarzacz sieciowy (media center), pozwalający na odtwarzanie materiałów multimedialnych z każdego miejsca, gdzie mamy dostęp do Internetu.

Jedną z największych zalet programu jest jego czytelny i wygodny interfejs graficzny, a także możliwość sterowania programem za pomocą zdalnego pilota. Kodi Media Center to idealne i ergonomiczne rozwiązanie do kina domowego! Oprogramowanie korzysta z wieloplatformowej biblioteki FFmpeg, obsługując najpopularniejsze kodeki h.265 (HEVC) i VP9. 

Kodi wspiera też dodatki typu wtyczki i pluginy, które rozszerzają funkcjonalność i możliwości oprogramowania. Możemy na przykład oglądać materiały z YouTube, sprawdzać prognozę pogody, pokazywać pokazy slajdów ze zdjęć czy odsłuchiwać internetowe stacje radiowe. Kodi Media Center wspiera dźwięk przestrzenny 5.1,7.1, Dolby True-HD. Nie wymaga instalacji zewnętrznych kodeków i automatycznie pobiera informacje o filmach (opis, zwiastun, okładka). Oprócz tego, obsługuje napisy i umożliwia zdefiniowanie zewnętrznych odtwarzaczy dla wybranych typów plików.

Warto też wspomnieć o możliwości odtwarzania materiałów 3D (tryb stereoskopowy). Użytkownicy mogą oglądać filmy 3D zakodowane w formacie SBS, TAB czy anaglyfowym. Kodi obsługuje ekrany dotykowe oraz może być niezwykle użyteczny do odtwarzania treści multimedialnej na urządzeniach przenośnych lub innych MiniPC typu Raspberry Pi. 

 

Uwaga:
Program Kodi domyślnie uruchamia się w angielskiej wersji językowej. Aby korzystać z niego z polskiej wersji, należy zmienić opcję w ustawieniach programu (system --> settings --> appearance --> international --> language)

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook