Instalki.pl » Programy » Windows » Multimedia » obróbka video » VideoLAN Movie Creator 0.2.0 Alpha

VideoLAN Movie Creator

0.2.0 Alpha
obróbka video
Rozmiar:
24.62 MB
Aktualizacja:
28.05.2014
Producent:
Licencja:
GNU GPL
System:
Windows 2000/XP/Vista/7/8
Kategoria:
obróbka video
Ocena:
5
Oceń:
Pobrano:
7380 (16 w tym miesiącu)
Opis VideoLAN Movie Creator 0.2.0 Alpha
 
 

VideoLAN Movie Creator to bazująca na popularnym odtwarzaczu VLC Media Player aplikacja, pozwalająca na tworzenie i edytowanie sekwencji wideo. Jako, że jest to wersja rozwojowa, należy spodziewać się błędów, a jednocześnie kolejnych poprawek i udoskonaleń w jej działaniu.

Po uruchomieniu, pojawia się kreator, który krok po kroku prowadzi nas przez początkowe etapy tworzenia projektu jak nadanie nazwy, miejsca zapisu czy innych parametrów. Następną czynnością jest import multimediów i umieszczenie ich na osi czasu. Projekty zapisywane są w formacie VLMC, natomiast gotowy film możemy eksportować do AVI lub MPG.

Warto podkreślić, że VideoLAN Movie Creator to aplikacja do obróbki nieliniowej, co znacząco polepsza zarówno komfort pracy jak i efektywność. Nie lada zaletą jest obsługa nieograniczonej liczby danych wejściowych, co czyni oprogramowanie zdatnym do manipulowania plikami niemal w dowolny sposób.

Podczas edycji filmu mamy możliwość ustalenia ilości klatek na sekundę oraz kodowania. Zadbano również o integrację z serwisem YouTube, co niezwykle usprawnia wysyłanie gotowego pliku wideo bezpośrednio na kanał. Pracę z programem dodatkowo ułatwia obsługa kilkunastu skrótów klawiaturowych.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook