Instalki.pl » Programy » Windows » Narzędzia » narzędzia systemowe » DVD Drive Repair 8.2.3.1288

DVD Drive Repair

8.2.3.1288
narzędzia systemowe
POBIERZ TERAZ
Rozmiar:
3 MB
Aktualizacja:
13.06.2021
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows 7/8/10
Ocena:
3
Oceń:
Pobrano:
6028 (281 w tym miesiącu)
Opis DVD Drive Repair 8.2.3.1288
 
 

DVD Drive Repair jest użytecznym narzędziem przywracającym ikonę napędu DVD wtedy, gdy z pewnych przyczyn nie jest ona wyświetlana z poziomu systemu operacyjnego.

Kłopoty z rozpoznawaniem napędu często wynikają z powodów leżących po stronie sprzętu bądź sterowników. Najczęściej w takiej sytuacji użytkownik decyduje się na przywrócenie systemu do stanu sprzed wystąpienia problemu bądź też wykonuje całkowitą reinstalację Windows, gdy żadna z metod nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Według zaleceń producenta należy pamiętać o utworzeniu punktu przywracania systemu zanim przystąpimy do korzystania z DVD Drive Repair. Warto również zaktualizować sterownik urządzenia do najnowszej wersji.

Obsługa narzędzia sprowadza się do rozpakowania pliku, wybrania odpowiedniej wersji (32 lub 64 bit) i kliknięcia przycisku Repair DVD Drive. Po zatwierdzeniu zmian nastąpi restart komputera, a ikona powinna pojawić się ponownie.

Ciekawostką jest także możliwość przywrócenia domyślnych ustawień pliku Autorun.exe, co może uchronić komputer przed działaniem wirusów uruchamiających się wraz z systemem.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook