Instalki.pl » Programy » Windows » Narzędzia » narzędzia systemowe » ccPortable (CCleaner Portable) 6.12

ccPortable (CCleaner Portable)

6.12
narzędzia systemowe
Rozmiar:
1.1 MB
Aktualizacja:
19.05.2023
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows 7/8/10/11
Ocena:
5
Oceń:
Pobrano:
18886 (228 w tym miesiącu)
Opis ccPortable (CCleaner Portable) 6.12
 
 

CCleaner (Crap Cleaner) jest bezpłatnym programem służącym do oczyszczania systemu Windows ze zbędnych śmieci. To wersja przenośna, nie wymagająca instalacji na dysku twardym.

Usuwając zbędne pliki i inne niepotrzebne elementy, system będzie stabilniejszy i wydajniejszy, a na dysku twardym uzyskamy więcej wolnej przestrzeni. Proces przeprowadzania analizy i oczyszczania komputera ze śmieci trwa bardzo krótko.

Po uruchomieniu programu, otrzymujemy do dyspozycji różne narzędzia systemowe. Jednym z najważniejszych funkcji programu jest opcja „Health Check”, która automatycznie przeprowadza dogłębną analizę danych i następnie usuwa zalegające śmieci. Użytkownicy mogą ręcznie dostosować, które elementy będą brane pod uwagę podczas usuwania. Bez problemów oczyścimy przeglądarki internetowe - Edge, Edge Chromium, Google Chrome czy Firefox. 

W programie znajdziemy tak zwany Optymalizator Wydajności, którego głównym zadaniem jest wykrywanie aplikacji spowalniające pracę komputera w momencie ich nieaktywności. Następnie pomaga w przełączeniu tych programów w tryb uśpienia i przekierowuje zasoby do innego zadania. „Budzenie” aplikacji odbywa się natychmiastowo w momencie próby ich aktywacji. Wszystko to pozwala na uwolnienie mocy obliczeniowej i pamięci, co rzecz jasne przekłada się na wzrost wydajności samego systemu.

CCleaner oferuje zaawansowany system aktywnego monitoringu, który na bieżąco skanuje komputer i informuje o możliwości zwolnienia zbędnych zasobów systemu. Oprócz tego posiada inny przydatny moduł, za pomocą którego naprawimy i oczyścimy rejestr systemowy. W tym celu, aplikacja została wyposażona w zaawansowany skaner do wyszukiwania problemów w rejestrze. Jest on wstanie wykryć problemy w czcionkach, instalatorach, usługach systemowych czy w sekcji „Startup”.

Warto również wspomnieć o dodatkowych narzędziach, które służą do usuwania zainstalowanych programów w systemie, wymazywania danych z dysku twardego, przywracania systemu, wyszukiwania duplikatów plików oraz przeprowadzania analizy danych na komputerze.

W programie znajduje się też opcja do skanowania zainstalowanych sterowników. Umożliwia wyszukiwanie przestarzałych sterowników i aktualizowanie ich do nowszych wersji. Wersja bezpłatna jedynie wyszukuje sterowniki. Aby w pełni skorzystać z tej funkcji musimy wykupić wersję Pro.

Uwaga:

Wersja darmowa przeznaczona wyłącznie do użytku osobistego!. W naszej bazie plików znajdziecie również osobno wersję CCleaner Professional i CCleaner Business Edition.

Zobacz poradnik do programu:

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook