CCleaner

6.10
narzędzia systemowe
POBIERZ TERAZ
Rozmiar:
55 MB
Aktualizacja:
15.03.2023
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows 7/8/10/11
Ocena:
4.7
Oceń:
Pobrano:
4424315 (2440 w tym miesiącu)
Opis CCleaner 6.10
 
 

CCleaner (Crap Cleaner) jest bezpłatnym programem służącym do oczyszczania systemu Windows ze zbędnych śmieci.

Usuwając zbędne pliki i inne niepotrzebne elementy, system będzie stabilniejszy i wydajniejszy, a na dysku twardym uzyskamy więcej wolnej przestrzeni. Proces przeprowadzania analizy i oczyszczania komputera ze śmieci trwa bardzo krótko.

Po uruchomieniu programu, otrzymujemy do dyspozycji różne narzędzia systemowe. Jednym z najważniejszych funkcji programu jest opcja „Health Check”, która automatycznie przeprowadza dogłębną analizę danych i następnie usuwa zalegające śmieci. Użytkownicy mogą ręcznie dostosować, które elementy będą brane pod uwagę podczas usuwania. Bez problemów oczyścimy przeglądarki internetowe - Edge, Edge Chromium, Google Chrome czy Firefox. 

CCleaner może usuwać dane także z wielu popularnych aplikacji ze sklepu Microsoft Store w Windowsie 10 i Windowsie 11. Wśród nich są chociażby Spotify, VLC Player, Discord, Netflix czy WhatsApp. Łącznie daje to ponad 500 możliwości czyszczenia dla programów (w tym przeglądarek internetowych i aplikacji z Microsoft Store), gier czy samego Windowsa.

W programie znajdziemy tak zwany Optymalizator Wydajności, którego głównym zadaniem jest wykrywanie aplikacji spowalniające pracę komputera w momencie ich nieaktywności. Następnie pomaga w przełączeniu tych programów w tryb uśpienia i przekierowuje zasoby do innego zadania. „Budzenie” aplikacji odbywa się natychmiastowo w momencie próby ich aktywacji. Wszystko to pozwala na uwolnienie mocy obliczeniowej i pamięci, co rzecz jasne przekłada się na wzrost wydajności samego systemu.

CCleaner oferuje zaawansowany system aktywnego monitoringu, który na bieżąco skanuje komputer i informuje o możliwości zwolnienia zbędnych zasobów systemu. Oprócz tego posiada inny przydatny moduł, za pomocą którego naprawimy i oczyścimy rejestr systemowy. W tym celu, aplikacja została wyposażona w zaawansowany skaner do wyszukiwania problemów w rejestrze. Jest on wstanie wykryć problemy w czcionkach, instalatorach, usługach systemowych czy w sekcji „Startup”.

Warto również wspomnieć o dodatkowych narzędziach, które służą do usuwania zainstalowanych programów w systemie, wymazywania danych z dysku twardego, przywracania systemu, wyszukiwania duplikatów plików oraz przeprowadzania analizy danych na komputerze.

W programie znajduje się też opcja do skanowania zainstalowanych sterowników. Umożliwia wyszukiwanie przestarzałych sterowników i aktualizowanie ich do nowszych wersji. Wersja bezpłatna jedynie wyszukuje sterowniki. Aby w pełni skorzystać z tej funkcji musimy wykupić wersję Pro.

Uwaga:


Wersja darmowa przeznaczona wyłącznie do użytku osobistego! W naszej bazie plików znajdziecie również osobno wersję CCleaner Professional i CCleaner Business Edition.

Zobacz poradnik do programu:

rozwiń opis
Opinie użytkowników (8)
Gość
26 Luty 2021 14:52
Wersja free niewiele czyści ze śladów. Konieczne jest doinstalowanie rozszerzenia CCEnhancer. Wtedy czyści solidnie, tylko zajmuje mu to dużą ilość czasu-kilkanaście minut. Oskar
Gość
01 Sierpień 2019 13:43
jak zawsze ok
Gość
09 Lipiec 2019 23:34
Nigdy mnie nie zawiódł
Gość
20 Luty 2019 22:57
SUPER !
Gość
27 Maj 2018 10:35
5.43 został naprawiony i jest OK
Gość
05 Maj 2018 17:50
Ta wersja to jak wirus -likwiduje wszystkie ustawienia w Google chrome
Gość
13 Czerwiec 2017 13:47
Zawsze instaluje na Windzie.
Gość
29 Kwiecień 2016 11:57
Jest ok.
POKAŻ ()

Facebook