Autoruns

13.100
narzędzia systemowe
Rozmiar:
712 KB
Aktualizacja:
24.04.2021
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows Vista/7/8/10
Ocena:
5
Oceń:
Pobrano:
33849 (213 w tym miesiącu)
Opis Autoruns 13.100
 
 

Autoruns jak sama nazwa wskazuje to program służący do badania i określania jakie aplikacje oraz ich komponenty uruchamiają się razem z systemem. Za pomocą tego oprogramowania możemy dodawać i usuwać aplikacje (ich procesy), które będą się automatycznie uruchamiały po włączenia Windows.

Program sprawdza i wykrywa nie tylko katalog autostartu ale i klucze oraz wpisy w rejestrze systemowym – tak aby można było odnaleźć wszystkie aktywne procesy, uruchamiające się z systemem. Autoruns wspomaga również wykrywanie i usuwanie aplikacji szpiegowskich i innych zainfekowanych procesów, które są uciążliwe dla użytkownika i przeszkadzają podczas normalnej pracy na komputerze.

W programie otrzymujemy też wgląd do zainstalowanych kodeków, sektora rozruchowego, sterowników, usług systemowych, rozszerzeń do przeglądarek internetowych oraz pozostałych plików powiązanych z siecią internetową i lokalną (Winsock, LSA).

Usuwając cześć niechcianych plików można znacznie przyspieszyć uruchamianie systemu jednak należy pamiętać, że nie można kasować plików których nie jest się pewnym. Program Autoruns przeznaczony jest dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook