Kraken

narzędzia online
Rozmiar:
0 B
Aktualizacja:
20.08.2013
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows/Mac OS X/Unix
Kategoria:
narzędzia online
Ocena:
0
Oceń:
Pobrano:
2389 (10 w tym miesiącu)
Opis Kraken
 
 

Kraken to wygodna w obsłudze aplikacja webowa do optymalizacji plików graficznych z poziomu przeglądarki internetowej. Oprogramowanie korzysta z zaawansowanych algorytmów kompresujących i optymalizujących. Aplikacja zmniejsza rozmiar plików graficznych, bez utraty ich jakości i obsługuje następujące formaty graficzne – PNG, JPEG, SVG czy GIF.

Kraken jest idealnym narzędziem dla webmasterów, którzy zaoszczędzą cennego miejsca na serwerze FTP. Optymalizując pliki graficzne przyśpieszymy uruchamianie witryn internetowych, zwiększymy wolną przestrzeń na dysku, a także przyśpieszymy wysyłanie własnej kolekcji zdjęciowej do znajomych w sieci.

Korzystając z aplikacji możemy optymalizować pliki graficzne przy użyciu kompresji bezstratnej (Lossles) lub stratnej (lossy). Decydując się na kompresję bezstratną, modyfikowane zdjęcie nie straci na jakości, ale proces kompresji będzie przebiegał znacznie dłużej. Natomiast jeśli wybierzemy kompresje stratną, wówczas obraz będzie w gorszej jakości, ale rozmiar pliku zmniejszy się nawet do 90%.

Uwaga:

Program Kraken jest dostępny za darmo dla wszystkich użytkowników. Pposiada ograniczenie umożliwiające zoptymalizowanie pliku graficznego o maksymalnym rozmiarze 1 MB.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook