WizTree

4.00
narzędzia dyskowe
Rozmiar:
3.7 MB
Aktualizacja:
11.06.2021
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows XP/Vista/7/8/10
Kategoria:
narzędzia dyskowe
Ocena:
0
Oceń:
Pobrano:
1456 (44 w tym miesiącu)
Opis WizTree 4.00
 
 

WizTree to bezpłatne i bardzo szybkie narzędzie do przeprowadzania dokładnej analizy dysku twardego i odczytywania informacje odnośnie wszystkich plików i katalogów. Za pomocą tego oprogramowania dowiemy się ile pliki oraz katalogi zajmują miejsca na nośniku danych. Program pokazuje dokładne statystyki odnośnie przestrzeni zajmowanej na dysku twardym przez pliki i foldery.  

WizTree odczytuje dane zapisane w pliku MFT (Master File Table), w celu wyświetlenia informacji o każdym pliki i folderu znajdującym sięw komputerze. Możemy go użyć do identyfikacji plików, które można następnie usunąć, aby zwiększyć wolny obszar na dysku. WizTree jest podobny do aplikacji typu WinDirStat, TreeSize czy Folder Size, ale wyróżnia się szybkością działania i skanowania poszczególnych partycji.

Dodatkowo program wyszukuje 100 największych plików z danej partycji, Pozwala sortować zawartość całego dysku twardego, a także wyświetla najważniejsze informacje o partycji – nazwa woluminu, całkowita pojemność partycji oraz wolna/zajęta przestrzeń na dysku (podana w GB oraz procentach). Wartości rozmiaru plików i katalogów można wyświetlić w bajtach, kilobajtach, megabajtach i gigabajtach.

Uwaga:
Program skanuje i analizuje partycje wyłącznie z systemem plików NTFS.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook