Instalki.pl » Programy » Windows » Narzędzia » narzędzia dyskowe » RMPrepUSB 2.1.745A

RMPrepUSB

2.1.745A
narzędzia dyskowe
Rozmiar:
9.5 MB
Aktualizacja:
28.11.2021
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows XP/Vista/7/8/10
Kategoria:
narzędzia dyskowe
Ocena:
4
Oceń:
Pobrano:
10832 (97 w tym miesiącu)
Opis RMPrepUSB 2.1.745A
 
 

RMPrepUSB to bezpłatna aplikacja przeznaczona do wykonywania różnych operacji na urządzeniach podłączanych przez złącze USB (karty pamięci, pendrive). Z jej pomocą możemy tworzyć i zarządzać partycjami, formatować pamięć, a nawet tworzyć samouruchamiający się nośnik USB (bootowalny). W tym wypadku możemy stworzyć system operacyjny lub inny program, który będzie się uruchamiał z czytnika USB tuż po uruchomieniu komputera.

RMPrepUSB obsługuje systemy plików FAT16, FAT 32 i NTFS oraz pozwala na sformatowanie partycji do 2 GB (FAT16) i 1TB (FAT32 i NTFS). Ponadto usuwa i oczyszcza dyski USB, a także testuje rozmiar i wydajność napędów. Pozwala też uzyskać informacje o partycji lub dysku USB (przy użyciu narzędzi fileinfo lub USBinfo) oraz stworzyć menedżer bootujący Grub4DOS.

Oprócz tego wykonuje testy prędkości odczytu i zapisu z dysków USB, instaluje loader rozruchowy syslinux i tworzy systemy pliku Ext2 dla Linux. Wyodrębnia pliki z archiwum ZIP lub plików obrazów ISO i kopiuje je następnie dowolny nośnik USB. Oblicza wartości sumy kontrolnej z dowolnego pliku MD5/SHA1 i CRC32. Posiada również różne opcje uruchamiania, czyli tworzenie samostartujących nośników USB dla systemów Windows (Xp, Vista, 7), FREEDOS czy SYSLINUX.

Program został tylko częściowo spolszczony!

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook