Instalki.pl » Programy » Windows » Narzędzia » narzędzia dyskowe » Paragon Partition Manager 2014 Free 10.1.21.236

Paragon Partition Manager

2014 Free 10.1.21.236
narzędzia dyskowe
POBIERZ TERAZ
Rozmiar:
41.6 MB
Aktualizacja:
11.12.2013
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows XP/Vista/7/8
Kategoria:
narzędzia dyskowe
Ocena:
5
Oceń:
Pobrano:
18970 (241 w tym miesiącu)
Opis Paragon Partition Manager 2014 Free 10.1.21.236
 
 

Paragon Partition Manager 2014 to bezpłatny program służący do zarządzania partycjami dysku twardego. Za jego pomocą możemy wykonywać podstawowe czynności związane z nośnikami danych, czyli tworzyć, formatować i usuwać partycje, a także zmieniać rozmiar istniejącej już partycji na dysku twardym.

Oprogramowanie paragonu składa się z dwóch różnych interfejsów graficznych. Pierwszy z nich Express Mode, wyglądem przypomina kafelki z systemu Windows 8 (Modern UI) i zawiera dostęp do najważniejszych funkcji programu. Warto z niego korzystać jeśli nie mamy zbyt wiele wolnego czasu, a musimy dokonać pewnych zmian/modyfikacji na dysku twardym. Natomiast drugi interfejs graficzny jest bardziej złożony i rozbudowany, przeznaczony dla użytkowników, którzy zamierzają wykonywać bardziej złożone czynności na partycjach dysku twardego.

Korzystając z programu możemy zarządzać partycjami HFS+ (tworzyć, przenosić i usuwać partycje dla systemu Mac OS X), a także konwertować systemy plików NTFS na HFS (lub odwrotnie). Oprócz tego aplikacja oferuje zaawansowany podgląd na wszystkie utworzone partycje wraz z możliwością odczytywania najważniejszych parametrów technicznych dysku twardego.

Paragon Partition Manager 2014 dostępny jest za darmo, ale posiada liczne ograniczenia. Niektóre funkcje programu są nieaktywne i działają jedynie po wykupieniu płatnej licencji. Paragon Partition Manager 2014 obsługuje dyski twarde o różnych pojemnościach. Bez problemów radzi sobie z odczytywaniem i zarządzeniem dysku o większej pojemności niż 2TB+. Ponadto wspiera wszystkie najpopularniejsze systemu plików – FAT16, FAT32, HFS+ i NTFS (v1.2, v3.0 i v3.1).

W wersji 2014 dodano wsparcie dla systemu Windows 8.1, a także możliwość konwersji systemu plików NTFS na HFS (lub odwrotnie) bez potrzeby formatowania. Oprócz tego dodano wsparcie dla konfiguracji GPT/uEFI. 

Uwaga:

Program dostępny jest za darmo, wyłącznie do użytku osobistego.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook