Instalki.pl » Programy » Windows » Multimedia » multimedia inne » Subsonic 6.1.6

Subsonic

6.1.6
multimedia inne
Rozmiar:
128 MB
Aktualizacja:
02.12.2018
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows XP/Vista/7/8/10
Kategoria:
multimedia inne
Ocena:
0
Oceń:
Pobrano:
733 (4 w tym miesiącu)
Opis Subsonic 6.1.6
 
 

Subsonic to bezpłatna aplikacja przeznaczona do streamingu plików multimedialnych. Za jej pomocą możemy strumieniowo przesyłać filmy i własną kolekcję muzyki do wszystkich komputerów oraz urządzeń w sieci lokalnej bądź za pośrednictwem internetu. Program został napisany w Java, a jego interfejs oparty został na webowym interfejsie. Dlatego wszystkie czynności na komputerze możemy wykonywać bezpośrednio z poziomu zainstalowanej przeglądarki.

Obsługa programu jest bardzo prosta. Szczególnie gdy interfejs użytkownika dostępny jest również w języku polskim (wystarczy w ustawieniach programu zmienić język). Po zainstalowaniu aplikacji Subsonic, ustawiamy własne hasło administratora i dodajemy katalogi z naszą kolekcją multimediów, a następnie konfigurujemy sieć, tworzymy własny adres „twojadres.subsonic.org” i gotowe!

Korzystając z oprogramowania, możemy nie tylko odtwarzać strumieniowo filmy, ale również dzielić się muzyką ze znajomymi. Oprócz tego aplikacja może służyć również jako odtwarzacz multimedialny oraz jako menadżer do zarządzania i organizowania własnej biblioteki multimediów. Program transkoduje jakość dźwięku podczas streamingu i w czasie rzeczywistym (on-the-fly) konwertuje do odpowiedniego formatu, by nie było żadnych zakłóceń bądź innych błędów technicznych podczas odsłuchiwania muzyki lub oglądania filmu.

Subsonic pozwala na strumieniowe przesyłanie i pobieranie plików multimedialnych bezpośrednio do urządzeń mobilnych – Android, iPhone i Windows. Użytkownicy mogą też kontrolować i korzystać z aplikacji z dowolnego telefonu za pomocą specjalnego oprogramowania, którego należy pobrać z oficjalnej strony producenta.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook