No mercy

kontrola rodzicielska
Rozmiar:
2.07 MB
Aktualizacja:
29.07.2010
Producent:
Licencja:
Trial (testowa)
System:
Windows XP
Ocena:
1
Oceń:
Pobrano:
8699 (12 w tym miesiącu)
Opis No mercy
 
 

No mercy jest programem skutecznie ograniczającym czas spędzany przed komputerem. Program przeznaczony jest dla rodziców, których dzieci spędzają zbyt dużo czasu przed komputerem. Program nie tylko powiadamia użytkownika, jak długi czas spędził wpatrując się w monitor, ale wyłącza komputer i uniemożliwia dalszą pracę w Windows.

No mercy to program, któremu można powierzyć kontrolę nad ograniczaniem dostępu do komputera, a ten samodzielnie i bardzo skutecznie będzie ją sprawował. Program jest niezwykle prosty w obsłudze i nie wymaga od użytkownika zaawansowanej znajomości systemu Windows.

Program przeznaczony jest wyłącznie dla systemu Windows XP.

W programie ustala się dzienny limit czasu, jaki może być wykorzystany do pracy na komputerze. Limit ten może być różny dla każdego użytkownika komputera. Nie musi być też wykorzystany od razu. Każda osoba, na którą zostały nałożone ograniczenia programem No Mercy, może skorzystać z komputera w dowolnej chwili i nie musi wykorzystywać w całości czasu wyznaczonego dla siebie - może spożytkować go "na raty". Po wyczerpaniu limitu komputer wyłączy się, a po ponownym uruchomieniu użytkownik będzie miał co najwyżej minutę od momentu zaglogowania się do ponownego wyłączenia komputera. Ta krótka chwila jest wystarczająca, by użytkownik z odpowiednimi urpawnieniami mógł wprowadzić zmiany w ustawieniach programu No mercy, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba (np. zwiększy użytkownikowi limit czasu).

Aktywność programu sygnalizowana jest w pasku zadań jednym z dwóch symboli. Każdy z nich przedstawia informację o dostępnym czasie do wykorzystania

Czas dla użytkownika można dowolnie modyfikować w zakładce Konfiguracja w Panelu administracyjnym.

Użytkownik może być powiadamiany na kilka sposobów o pozostałym limicie czasu. Zawsze informuje go jedna z dwóch wspomnianych ikon. Po każdym uruchomieniu systemu i zalogowaniu użytkownika, jeśli zaznaczona jest opcja Powiadamiaj o pozostałym czasie podczas logowania, nad ikoną pojawia się okienko powiadamiające ile dokładnie czasu pozostało użytkownikowi do wykorzystania.

Dzięki temu, na początku pracy w systemie użytkownik nie musi otwierać panelu Opcje użytkownika. Kolejnym sposobem informowania użytkownika o wyczerpywaniu się limitu czasu jest sygnał dźwiękowy. Każdy użytkownik może sam modyfikować sposób powiadamiania wprowadzając odpowiednie ustawienia na karcie Opcje w oknie Opcji użytkownika.

 

Minimalne wymagania sprzętowe i systemowe programu No mercy.

* komputer z procesorem 233 Mhz lub szybszym
* 64 MB pamięci RAM
* dostępne miejsce na dysku twardym 10 MB
* system operacyjny Microsoft Windows XP


Uwaga!
Wersja demonstracyjna programu No mercy służy do zapoznania się z programem i jego możliwościami. Wersja demo jest ograniczona czasowo, jest aktywna przez 2 tygodnie. Ponadto program działa tylko na kontach administratora systemu Windows.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook