Alladyn

1.0
kontrola rodzicielska
Rozmiar:
6.55 MB
Aktualizacja:
02.10.2010
Producent:
Licencja:
Trial (testowa)
System:
Windows XP/Vista/7
Ocena:
0
Oceń:
Pobrano:
3613 (42 w tym miesiącu)
Opis Alladyn 1.0
 
 
Bezpieczna przeglądarka internetowa Alladyn jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Alladyn jest w pełni "profesjonalną" przeglądarką. Jedyną różnicą jest brak wyszukiwarek "dla dorosłych" typu Google, Yahoo, itp. Zamiast, posiada tak znakomite wyszukiwarki stron dla dzieci jak Mamuu i Lupiko.

Funkcjonalność. Program Alladyn zawiera wbudowaną bazę kilkuset stron internetowych bezpiecznych dla dziecka. Ponadto, możliwe jest wyszukiwanie tematyczne stron przy pomocy wspomnianych powyżej wyszukiwarek dla dzieci. Domyślnie również posiada podręczną bazę stron bezpiecznych, typowo dziecięcych, podzieloną tematycznie na sześć kategorii: ulubione, gry i zabawy, serwisy i portale, nauka, oraz różne. Ponieważ nie wszystkie dzieci w tym wieku dobrze radzą sobie z czytaniem, tworzone są ikonki z miniaturką strony. Dziecko, nie umiejące jeszcze czytać, bez większych problemów może się w internecie poruszać. Wystarczy kliknąć na ikonkę a wybrana strona otworzy się.

Bezpieczeństwo. Niemożliwe jest uruchomienie strony z poziomu wyszukiwarek dla dorosłych. Alladyn ogranicza otwieranie obcych linków, odnośników do obcych stron i reklam. Alladyn uniemożliwi również otwarcie jakiejkolwiek innej przeglądarki zainstalowanej na komputerze, jeśli opiekun dziecka zdecyduje się włączyć tą opcję. Blokada działa nawet wtedy, gdy główne okno programu będzie niewidoczne.

Ograniczenie czasu korzystania z internetu. Domyślnie, po instalacji, opcja ograniczenia czasu dostępu do internetu jest wyłączona. Opiekun dziecka może tą opcję włączyć. Domyślnie dzienny czas dostępu wynosi 60 minut od poniedziałku do piątku i po 120 minut w soboty i niedziele. Czasy dostępu można również zmienić. Dziecko może wykorzystać przysługujący mu limit dzienny "na raty".
rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook