Instalki.pl » Programy » Windows » Bezpieczeństwo » firewall » Kerio Personal Firewall 4.6.1845

Kerio Personal Firewall

4.6.1845
firewall
Rozmiar:
5.72 MB
Aktualizacja:
12.03.2013
Licencja:
Trial (testowa)
System:
Windows XP/Vista/7
Kategoria:
firewall
Ocena:
2.8
Oceń:
Pobrano:
160247 (26 w tym miesiącu)
Opis Kerio Personal Firewall 4.6.1845
 
 

Kerio Personal Firewall (KPF) ułatwia użytkownikom kontrolę nad wymianą danych ich komputerów z innymi komputerami w Internecie lub sieci lokalnej. Program jest niezbędny dla wszystkich komputerów osobistych połączonych z Internetem za pomocą DSL, ISDN, WiFi czy połączeń satelitarnych.

Wewnątrz firmy KPF chroni komputer przed atakami zainicjowanymi przez użytkowników z sieci wewnętrznej, a zdalne stacje robocze i laptopy przed atakami z Internetu.

Bezpieczeństwo sieciowe
Zainstalowany na każdym stanowisku KPF pozwala zaawansowanym użytkownikom lub administratorom definiować zasady filtrowania pakietów, które będą blokować lub ograniczać ruch na poszczególnych portach, dla poszczególnych protokołów lub adresów IP, tworząc tym samym, poziom kontroli i bezpieczeństwa spotykany jedynie w najbardziej zaawansowanych firewallach sieciowych. Zasady te są oparte na potrzebach zarówno pojedynczych użytkowników jak i na ogólnych potrzebach w zakresie bezpieczeństwa całej firmy.

Ochrona prywatności
Blokowanie wyszukiwania cennych informacji, blokowanie okienek pop-up, filtrowanie banerów reklamowych, ciasteczek oraz programów szpiegujących, to podstawowe funkcje KPF, który redukuje ryzyko nieprawnego wykorzystania danych o użytkowniku i uprzyjemnia korzystanie z Internetu.

Wykrywanie intruzów
Potencjalni intruzi stosują bardzo różne techniki, aby dowiedzieć się czy docelowy komputer jest podatny na ataki. Techniki te obejmują zarówno proste metody skanowania portów, jak i stosowanie złożonych exploitów. KPF ma wbudowany system wykrywania ataków, ich identyfikowania i blokowania.

Integralność aplikacji
Poza wykonywaniem upgrade'ów i update'ów nie ma potrzeby modyfikacji aplikacji. Kerio Personal Firewall potrafi powstrzymywać aplikacje przed uruchomieniem się bez woli użytkownika, przed modyfikacjami dokonywanymi w złych zamiarach i przed uruchamianiem aplikacji spod innych aplikacji.

Główne funkcje:

- Blokuje cały zewnętrzny ruch IP.
- Automatycznie ukrywa komputer sprawiając że jest niewidzialny dla potencjalnych intruzów.
- Automatycznie blokuje wszystkie okienka typu pop-up i reklamy.
- Wykrywa próby włamań za pomocą nieznanych jeszcze narzędzi hakerskich.
- Okno raportu połączeń wyświetla w przejrzysty sposób aktywność wszystkich programów w danym momencie.

Zmiany w najnowszej wersji:

- dodano system zabezpieczeń hosta przed włamaniami (HIPS). HIPS, unimożliwia przeprowadzenie ataku na podatne aplikacje przez blokowanie wszelkich niepowołanych zachowań wywołanych przez "zakżoną" aplikacje. Ta opcja dostępna jest wyłącznie po zarejestrowaniu produktu.

- prostsza konfiguracja okna programu

- Bezpieczeństwo Systemu (System Security) zastąpiono nazwą Zachowawcze Blokowanie (Behavior Blocking) by sprostać obecnym wymaganiom stawianym przez sektor IT

- włamania zastąpiono nazwą NIPS ( Network IPS) aby wyodrębnić Włamania Sieciowe i nowe Włamania na Hosta (Host IPS)

- nowe okno włamań zostało utworzone. zawiera ono trzy typy blokowania włamań - NIPS,HIPS i Blokowania Zachowawczego (Behavior Blocking)

- logi "System" oraz "Włamania" zmieniły nazwę aby były spójne z nowym oknem włamań

- wycofano wsparcie dla Windows 98, ME, NT4

- poprawiono wiele błędów i dodano nowe usprawnienia

Uwaga!
Użytkownicy domowi mogą korzystać z Kerio Personal Firewall na dwa sposoby - z pełnej wersji i darmowej wersji limitowanej. Po instalacji KPF działa w pełnej wersji przez 30 dni, a następnie staje się dostępny jedynie w wersji limitowanej. Wersja limitowana nie zapewnia filtrowania treści, blokowania okienek pop-up, reklam, skryptów, ciasteczek, itp oraz innych dodatkowych funkcji.

Program Kerio Personal Firewall nie jest już rozwijany przez producenta, obecnie zmienił on nazwę na Sunbelt Personal Firewall.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook