Instalki.pl » Programy » Windows » Bezpieczeństwo » firewall » Comodo Firewall 12.2.2.8012

Comodo Firewall

12.2.2.8012
firewall
Rozmiar:
4.7 MB
Aktualizacja:
27.04.2021
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows 7/8/10
Kategoria:
firewall
Ocena:
3.2
Oceń:
Pobrano:
68358 (46 w tym miesiącu)
Opis Comodo Firewall 12.2.2.8012
 
 

Comodo Firewall to wielokrotnie nagradzany, darmowy firewall zapewniający ochronę komputera użytkownika przed atakami z Sieci.

Najnowsza odsłona Comodo łączy w sobie kilka ciekawych cech. Jedną z nich jest wsparcie dla sprzętowej wirtualizacji. Usprawniono również system tworzenia logów, który od teraz przesyła wszelkie gromadzone dane do narzędzia Windows Event Logs. W dobie, gdy znaczna większość aplikacji tworzona jest zgodnie ze stylem Modern UI, również Comodo Firewall wpasowuje się w te trendy. Nowa szata graficzna jest znacznie czytelniejsza i milsza dla oka.

Program działa w oparciu o technologię Default Deny Protection (DDP). Technologia DDP zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa za sprawą ogromnej listy z zaufanymi aplikacjami. Jeżeli program instalowany na komputerze nie znajduje się na liście zapora informuje użytkownika lub blokuje szkodliwe działania.

Comodo Firewall posiada przyjazny interfejs i jest całkowicie konfigurowalny. Na pokładzie programu znajdziemy mnóstwo przydatnych funkcji: zdarzenie firewalla, aktywne połączenia sieciowe, mechanizm konfiguracji zaufanych i blokowanych aplikacji, zasady bezpieczeństwa sieci, itd. Ponadto zapora oferuje wirtualne środowisko pracy (Sandbox) i Game Mode (tryb dla graczy).

Oprócz tego oferuje nową technologię Viruscope, która dynamicznie przeprowadza analizę działań podejmowanych przez uruchomione procesy i zapobiega wyrządzaniu przez nie szkód. Warto też wspomnieć o filtrowaniu witryn internetowych, aby zwiększyć ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem i stronami wyłudzającymi różne informacje o użytkowniku.

rozwiń opis
Opinie użytkowników (2)
Gość
26 Listopad 2021 10:09
Najlepsza zapora z HIPS i piaskownicą.
Gość
13 Lipiec 2016 18:02
Praktycznie gotowy do ochrony sieci zaraz po wymaganym restarcie systemu. Wystarczy tylko wybrać miejsce w którym jest komputer: dom czy praca i gotowe.
Dla bardziej doświadczonych są dostępne inne opcje do konfiguracji: ukrywanie portów, definicja własnych reguł, "piaskownica", wirtualny pulpit i wiele innych.
POKAŻ ()

Facebook