Instalki.pl » Programy » Windows » Dom » finanse » Bitcoin Core 25.0

Bitcoin Core

25.0
finanse
Rozmiar:
31 MB
Aktualizacja:
26.05.2023
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows 7/8/10/11
Kategoria:
finanse
Ocena:
5
Oceń:
Pobrano:
1715 (35 w tym miesiącu)
Opis Bitcoin Core 25.0
 
 

Bitcoin Core jest aplikacją pełniącą rolę portfela, w którym przechowujemy nasz wirtualny pieniądz. Za jego pomocą dokonamy również przelewu do innych użytkowników.

Po instalacji programu należy odczekać, aż zakończy się proces pobierania bloków, czyli wszystkich transakcji dokonanych od samego początku istnienia waluty Bitcoin. Pobieranie odbywa się w sieci p2p, czyli bezpośrednio od innych użytkowników. Należy liczyć się z tym, że operacja może nieco potrwać, natomiast dokonywana jest tylko jeden raz.

Deweloperzy postawili również na zapewnienie bezpieczeństwa za pomocą zastosowania szyfrowania. Sprawia ono, ze nawet w sytuacji, gdy portfel dostanie się w niepowołane ręce, jego zawartość nadal pozostanie niedostępna. Konfigurując portfel warto dodać również adresy innych użytkowników, od których będziemy przyjmować wpłaty.

Warto dodać, że adresy pełnią rolę podobną do numeru konta w tradycyjnym banku. Ważne, by po każdej transakcji dokonywać kopii zapasowej, gdyż w przypadku skasowania portfela, awarii sprzętu bądź systemu, bitcoiny mogą zostać bezpowrotnie utracone.

Uwaga! Program jest częściowo spolszczony.
rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook